Конференція Проекту USAID

На підсумковій конференції Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» міський голова Олександр Симчишин презентував успішний досвід міста Хмельницького у сфері енергоефективності. Чимало проектів було впроваджено саме завдяки цьому проекту.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив здобутки чотирирічної плідної співпраці США та України у питаннях енергоефективності. Проект USAID надав суттєву підтримку в удосконаленні вітчизняного законодавства. Зокрема, за сприяння Проекту розроблено та прийнято:

Національні плани дій з відновлюваної енергетики та енергоефективності на період до 2020 року;
Законодавство щодо ЕСКО-механізму для утеплення бюджетних установ за кошти інвесторів;
Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»;
Закон України «Про енергоефективність будівель».

Завдяки експертам Проекту USAID розроблено для місцевої влади Методичні рекомендації щодо впровадження системи енергоменеджменту у бюджетних установах. Зокрема у нашому місті було ухвалено «План дій зі сталого енергетичного розвитку Хмельницького на 2016-2025 роки».

Ці та багато інших ініціатив свідчать, що успішна співпраця Парламенту, Уряду, профільних міністерств, Держенергоефективності, місцевих органів влади та Проекту USAID дозволили дати сильний поштовх для реалізації дієвих реформ у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики на користь країни та, головне, українців.

Нагадаємо, нещодавно у Хмельницькому відбувся інформаційний марафон, на якому Хмельницький презентував досягнення у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики для всеукраїнських ЗМІ,  у рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».