Про роботу, проведену в 2013 році, інформує управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці

2014-01-10-05

Підготовка цивільного захисту міста та його готовність до дій в умовах надзвичайних ситуацій планувалась та здійснювалась з урахуванням реальної оцінки стану техногенної, природної та екологічної обстановки, вірогідності виникнення можливих надзвичайних ситуацій.

Силами управління в поточному році підготовлено і проведено 12 засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
З метою підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій в умовах надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, проведено:
– навчання на об’єктах життєзабезпечення міста по підготовці сил і засобів до осінньо-зимового періоду (котельня МКП “Хмельницьктеплокомуненерго”, вул. Зарічанська 30);
– заняття з начальниками збірних евакуаційних пунктів міста;
– одноденні інструкторсько-методичні збори з головами евакуаційних комісій підприємств, організацій та установ на тему: “План дій міської евакуаційної комісії у разі виникнення аварії з виливом сильнодіючих отруйних речовин на хімічно-небезпечних об’єктах та надзвичайні ситуації на складах боєприпасів військової частини А-3013”;
– навчання на водних об’єктах міста щодо ліквідації можливої надзвичайної ситуації при пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2013 році;
– перевірку готовності наявних сил та засобів Хмельницької міської комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах до дій за призначенням в літній та зимовий період.
Спільно з представниками відділу управління міським господарством, першого Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Хмельницькій області в період з 13 до 16 грудня 2013 року було здійснено вибіркові перевірки підвальних приміщень житлових будинків, в яких перебувають особи без постійного місця проживання, щодо запобігання виникнення пожеж.
Здійснено підготовку та проведення практичних заходів щодо безаварійного пропуску на водних об’єктах льодоходу та весняного паводку з відпрацюванням планів взаємодії з службами ЦЗ міста.
Виконано комплексне обстеження восьми захисних споруд підприємств міста.
Проведено комплексні перевірки стану цивільного захисту в службах цивільного захисту міста – автотранспортній службі; службі оповіщення та зв’язку; службі санітарної обробки людей і одягу.
Також проведено комплексні об’єктові навчання на об’єктах господарської діяльності – ТДВ “Хмельницькзалізобетон”; Хмельницька міська лікарня; ПАТ “Хмельницькгаз”; ПАТ “Укрелектроапарат”; ПАТ “Хмельпиво” та комплексні об’єктові тренування з цивільного захисту на об’єктах господарської діяльності – Хмельницький міський комбінат комунальних підприємств; міський перинатальний центр; Хмельницька міська інфекційна лікарня; КП “Чайка”.
Перевірено підготовку та готовність:
– діяльності Хмельницької міської комунальної аварійно-рятувальної служби на воднихоб’єктах до дій за призначенням;
– водних об’єктів та зливової каналізації до пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2013 році;
– закладів освіти щодо підготовки до навчального 2013-2014 років;
– водних об’єктів щодо готовності до купального сезону;
– аварійних служб до дій за призначенням (МКП “Хмельницькводоканал”, КП “Південно-Західні тепломережі”, МКП “Хмельницьктеплокомуненерго”, Міське комунальне аварійно-технічне підприємство).
Активну роботу проведено із учнями навчальних закладів Хмельницького. Так, 25 квітня 2013 року в усіх шкільних закладах міста проведено “День цивільного захисту” без порушення навчального процесу. З 22 до 26 квітня та з 18 до 22 листопада минулого року в загальноосвітніх закладах та дошкільних закладах було проведено тиждень знань Правил з питань безпеки життєдіяльності. В червні та серпні організовано змагання у дитячому оздоровчому таборі “Чайка” с. Головчинці, Летичівського району.
Також проведено чотири практичні перевірки системи оповіщення.
Для інформування населення та попередження надзвичайних ситуацій надано інформацію з питань цивільного захисту та пожежної безпеки в ЗМІ – радіо – 1; телебачення – 7; преса – 5; мережа Інтернет – 29.
Працівники управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці брали участь у наступних заходах:
– командно-штабному навчанні з органами управління та силами цивільного захисту Хмельницької територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту;
– проведенні тренування з аварійно-рятувальними службами та формуваннями щодо організації пошуку і рятування рибалок у зимово-весняний період на водоймах;
– проведенні тренування з органами управління цивільного захисту щодо переведення територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту з режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період;
– заходах за планом антитерористичного центру управління СБУ в області з антитерористичної діяльності;
– заходах з територіальної оборони;
– у проведенні контрольної перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту в м. Хмельницькому;
– проведенні комплексного тактичного навчання з реагування на надзвичайні ситуації в осінньо-зимовий період на тему: “Дії органів управління та сил цивільного захисту міста Хмельницького при виникненні аварій на системах життєзабезпечення в осінньо-зимовий період”.
Організовано навчання населення способам захисту та діям при надзвичайних ситуаціях на 2013 рік відповідно до наказу начальника цивільного захисту від 20 грудня 2012 року № 11, яким затверджено план комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області на 2013 рік.
Протягом 2013 року на курсах пройшли навчання 315 чоловік.
Здійснено 100 перевірок стану охорони праці у суб’єктів господарювання усіх форм власності, у тому числі спільно з територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Хмельницькій області – 18, відділенням виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві – 74, управлінням торгівлі Хмельницької міської ради – 1.
Перевірено 250 колективних угод підприємств установ закладів міста щодо дотримання законодавства з питань охорони праці. Надано допомогу з питань впровадження дії системи управління охороною праці 100 суб’єктам господарювання.
Розроблено та затверджено план заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру в м. Хмельницькому на 2013 р.
Надано інформацію з питань охорони праці та невиробничого травматизму в ЗМІ (радіо – 10; телебачення – 9; преса – 2; мережа Інтернет – 15).
Розроблено заходи з поліпшення стану охорони праці, умов праці та попередження травматизму виробничого характеру в м. Хмельницькому на 2013 рік, які були погоджені територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Хмельницькій області та затверджені Хмельницьким міським головою.
Підписано угоду про співпрацю щодо спільної реалізації державної політики в галузі охорони праці та підвищення ефективності профілактики по запобіганню нещасним випадкам на виробництві на території міста Хмельницького між Хмельницькою міською радою та територіальним управлінням Держгірпромнагляду в Хмельницькій області.
Проведено три засідання ради з питань безпечної життєдіяльності населення міста, на яких було заслухано посадових осіб підприємств з найбільшою кількістю нещасних випадків на виробництві у 2013 р., а саме: ПАТ “Укрелектроапарат”, ТОВ “Будівельний Альянс груп”, ХКП “Електротранс”.
Протягом поточного року працівники управління систематично брали участь у виробничих нарадах управління житлово-комунального господарства, під час яких з керівниками підпорядкованих підприємств розглядались питання безпечної експлуатації посудин під тиском, ліфтового господарства, атракціонної техніки, проведення медичних оглядів та дотримання законодавства України з питань охорони праці. Прийнято участь у семінарі-нараді з питань дотримання вимог безпеки під час виконання весняно-польових робіт, на який були запрошені представники ТОВ “Стіомі Холдінг”, ТОВ “Енселко Агро”, ТОВ “Хмельницький зернопродукт”.
Розроблено положення “Про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці виконавчих органів Хмельницької міської ради” та інструкції з охорони праці.
Організовано та взято участь в навчанні та перевірці знань з питань охорони праці посадових осіб виконавчих органів Хмельницької міської ради за участю представників ТУ Держгірпромнагляду, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в м. Хмельницькому, приватного підприємства Інформаційно-консультаційного навчального центру “Охорона праці”, Хмельницького міського відділу управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області, Хмельницької міської поліклініки №4.
Створено організаційний комітет з підготовки та проведення в м. Хмельницькому з 22 до 28 квітня 2013 року Тижня охорони праці з нагоди Дня охорони праці, до складу якого увійшли представники Хмельницької міської ради, територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Хмельницькому, Федерації профспілок Хмельницької області, міськрайонного управління Головного управління Санепідслужби України у Хмельницькій області.
Міським організаційним комітетом відповідно до плану міських заходів проведено наступну роботу:
– в засобах масової інформації розміщено звернення організаційного комітету до підприємств, установ та організацій різних форм власності та господарювання до Дня охорони праці;
– взято участь у двох засіданнях обласного організаційного комітету по щорічному проведенню Дня охорони праці в рамках Всесвітнього дня охорони праці;
– проведено чотири засідання міського організаційного комітету;
– організовано семінар-нараду на базі МКП “Хмельницькводоканал” з керівниками та відповідальними особами за охорону праці комунальних підприємств міста;
– проведено семінар-нараду з керівниками та інженерами з охорони праці підприємств будівельної галузі міста;
– взято участь в черговому навчанні працівників юридичних служб підприємств, установ, організацій м. Хмельницького та Хмельницького району;
– взято участь в огляді-конкурсі на кращий дитячий малюнок “Охорона праці очима дітей”;
– на телебаченні та радіо розміщено соціальну рекламу щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві;
– організовано виставку дитячих малюнків “Охорона праці очима дітей” на ПАТ “Укрелектроапарат”;
– взято участь в проведенні Дня відкритих дверей у територіальному управлінні Держгірпромнагляду у Хмельницькій області;
– протягом квітня місяця проведено 11 спільних перевірок з представниками відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Хмельницькому;
– здійснено упорядкування Алеї охорони праці;
– взято участь в роботі комісії з технічного розслідування групового нещасного випадку, пов’язаного з використанням газу в побуті (вул. Свободи, 3а).
Працівники управління взяли активну участь у роботі комісій з розслідувань нещасних випадків на виробництві.
Взяли участь у перевірці знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності керівників навчально-виховних закладів управління освіти; у роботі групи по обстеженню об’єктів торгівлі, що здійснюють діяльність з приготування та реалізації продуктів харчування з використанням балонів зрідженого газу та розташовані в місцях масового скупчення людей.
Працівники управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці надали допомогу в організації проведення інструктивної наради з соціальними працівниками Хмельницького територіального центру соціального обслуговування.
Також проведено візуальний огляд будівель за адресами: м. Хмельницький, вул. Шевченка, 67 та вул. І. Богуна 2-а. Матеріали направлено до наглядових органів, у тому числі і до прокуратури міста Хмельницького.

Наступний допис

Нове розворотне коло полегшило роботу водіїв "Електротрансу"

Пт Січ 10 , 2014
На Львівському шосе, перед кільцем, встановлено нове розворотне коло для тролейбусів, які курсують у напрямку вулиці Тернопільської. Таким чином комунальному підприємству «Електротранс» вдалось спростити роботу для водіїв екотранспорту – відтепер водії тролейбусів, що курсують за маршрутами 12, 14 та 16-а, після завершення робочого дня зможуть повертатися безпосередньо в депо, що […]

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031