На «Суспільному» обговорили питання боргів в умовах карантину

Стрімке накопичення боргів за отримані комунальні послуги  в період вимушеного карантину  критично відображається на функціонуванні компаній-надавачів послуг. Адже, значна частина споживачів сприйняли цей нелегкий для усіх час як можливість зовсім не сплачувати, мовляв, «все спишуть». Однак, уряд на час обмежень, лише заборонив призначати пеню, штрафні санкції та припиняти надавати послуги. Тож розрахуватися необхідно в повному обсязі.

Важливе для всіх питання боргів обговорили на суспільному мовнику в прямому ефірі з представниками  підприємств області: газовиками, тепловиками,  іншими надавачами послуг, а також  управлінням соціального захисту населення.

Комерційний директор АТ «Хмельницькгаз» Олександр Надольний відзначив, що за 2 місяці  ситуація з розрахунками дійсно погіршилася і на сьогодні складає всього 70%. Певне, далося взнаки часткова відсутність заробітків, тому газорозподільна компанія, розуміючи складність ситуації, – жодному споживачеві не припинила доставляти газ. Якщо на 1 квітня  борг за розподіл природного газу становив 27 млн, то на 1 травня ця сумі збільшилася до 31 млн., що є критично для газовиків. Адже надходження від споживачів-населення за доставку газу – це єдині кошти, передбачені державою на функціонування екстреної служби 104, закупівлю матеріалів по виконанню інвестиційної програми, запланованих робіт з ремонту пошкоджених та застарілих газопроводів, закупівлю газорегулюючого устаткування, придбання лічильників, сплату податків та заробітної плати.

 Керівник КП «Південно-західні тепломережі» Павло Возборський також зазначив, що розрахунки значно знизилися. Тому підприємство не може повністю розрахуватися з постачальником газу та за послуги його розподілу при вимозі «Нафтогазу» мінімального розрахунку 90%.  Але літо для надавачів послуг – найвідповідальніша пора, коли необхідно підготувати систему до навантаження в опалювальний період, що неможливо при неповних розрахунках.

 Микола Дідик, заступник директора департаменту соцзахисту Хмельницької ОДА зазначив, що зв’язку із складною ситуацією, що склалася у світі і в країні,пов’язаною із коронавірусом, Урядом 25 березня 2020 р. прийняв Постанову КМУ №247, якою передбачено для громадян в таких умовах певні гарантії в частині соціальної підтримки.  

 У  прямому ефірі також взяли участь Степан Кушлак, представник МКП «Хмельницькводоканал», який зауважив, що рівень розрахунків нині складає всього 69%., а у «Спецкомунтрансі»  –  84%, тому доводиться значно економити та скорочувати витрати

Cергій Бойченко, заступник директора «Хмельницькенергозбут» зауважив, що відсоток оплати за електроенергію  становить всього 60%, що є критично для підприємства.

Тож учасники онлайн-спілкування подякували  споживачам, які з розумінням ставляться до питання необхідності розрахунків та вчасно сплочують за отриману «комуналку». Та висловили сподівання, що закінчення карантину поліпшить ситуацію, що дасть можливість споживачам розраховуватися в повному обсязі.

Наступний допис

Малюкам, народженим у День вишиванки, вручили подарунки

Чт Тра 21 , 2020
П’ятий рік поспіль Хмельницький долучається до Всеукраїнської акції “Народжені у вишиванці”. До Всесвітнього дня вишиванки, який щороку відзначають третього четверга травня, малюкам, що прийшли у наш світ у це свято, дарують заквітчані українським візерунком сорочечки. У нашому місті організатори акції, традиційно, стали представники Молодіжної громадської ради. Цьогоріч вони передали подарунки […]

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930