До кінця року ще 1 тис. км газопроводів та майже 200 газорегуляторних пунктів в області повністю вичерпають свій ресурс та стануть потенційно небезпечними

Про те, що тариф на доставку газу з 1 липня змінився всього  на 6 коп. і на що вистачить цих коштів, – говорили у прямому ефірі  передачі «Влада і громада» на трк «Місто»  комерційний директор АТ «Хмельницькгаз» Олександр Надольний та технічний директор Дмитро Дідич. 

Адже, як відомо,з 1 липня 2020 року  Постановою НКРЕКП змінено тариф на розподіл газу для АТ «Хмельницькгаз» та усіх газорозподільних компаній в Україні. Тож  для мешканців Хмельницької області з липня він складає 1,104 грн. з ПДВ за 1 кубометр.

Однак, не змінюючись протягом п’яти  останніх років, з початку року тариф вирівнявся всього на 40 коп., а середній розмір платіжки за доставку газу становитиме:

  • для споживачів з газовою плитою  – 10, 42 грн. на місяць/ з  1 січня було 9, 86 грн.
  • з плитою та колонкою  – 24, 39 грн. на місяць/з 1 січня було 23, 06 грн.
  • з комплексним використанням газу –  95,25 грн. на міc/.проти  90, 08  грн.

Як бачимо, платіж зріс зовсім незначно, крім того, нагадаємо, плата за розподіл завжди була в рахунку за газ  і лише з початку цього року виведена окремим рахунком.

«Хочу звернутися до наших споживачів з проханням своєчасної  оплати за доставку газу, адже це вкрай необхідно як самим подолянам, так і «Хмельницькгазу». Адже дані кошти йдуть на підтримку газорозподільної мережі в технічно справному стані та на безперебійну та безпечну доставку газу  кожному клієнту круглорічно.

На що  ж вистачить цих коштів? Які роботи зможуть проводити газовики?

Дмитро Дідич зазначив, що кошти з тарифу на доставку  є фактично єдиним та головним джерелом діяльності «Хмельницькгазу». Тому даний тариф розраховується та встановлюється виключно державою.

На жаль, ця сума не змінювалася  більше 5 років, і це є критично. Адже протяжність газорозподільної системи в області має майже 18 тис.км.,  яку необхідно  постійно ремонтувати, цілодобово контролювати, замінювати газорегулююче обладнання та небезпечні ділянки газопроводів.

Тому, якщо порахувати, то за кошти з даного тарифу, виділено всього 165 грн. (!) на 1 км газопроводу на місяць! А  це менше, ніж 27 грн. на день, в тому числі і на проведення екстрених ремонтно-відновлювальних робіт та усунення аварійних ситуацій.

Наразі ще  1 тис. км газопроводів та майже 200 газорегуляторних пунктів повністю вичерпують свій ресурс та стають потенційно небезпечними.

Водночас, 38% газорозподільних мереж  на Хмельниччині вже повністю зношені і потребують інвестицій.

Тож споживачі,  сплачуючи рахунок за доставку (розподіл) газу – в першу чергу інвестують у власну безпеку

Наразі для повноцінної модернізації газорозподільної системи Хмельницької області необхідні інвестиції на рівні 203,64 млн грн на рік, що дозволить не тільки підвищити рівень безпеки газопостачання, а й зробити систему набагато ефективнішою та економнішою у  обслуговуванні.  Однак, з новим тарифом на сьогодні ми маємо на 38% менше.  А Інвестпрограма АТ «Хмельницькгаз»  у цьому році становить  всього 81, 8 млн грн на рік від потреби у 203,64 млн грн з ПДВ.

Наступний допис

Віч-на-віч: Новинки від кінотеатру імені Шевченка

Вт Лип 14 , 2020
Після карантинної перерви запрацювали кінотеатри. Чи повернулися глядачі у зали? Які фільми наразі демонструють і як вплинув карантин на репертуар. Про це і не лише поговоримо із виконуючою обов’язки директора кінотеатру імені Шевченка Мариною Олійник.

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930