Дотримання правил поведінки на льоду – запорука безпечного відпочинку

2014-12-03-05

Зима – чудова пора відпочинку на льоду. Забави на ковзанах, лижах, санчатах приносять чимало радощів. Тому усі із задоволенням зустрічають цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а особливо тонкий лід.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці Хмельницької міської ради пропонує заходи, необхідні кожній людині, яка може опинитися в екстремальній ситуації. Вони дозволять нам знизити ризик від небезпеки на льоду.
Цікава  інформація: лід блакитного кольору – найміцніший, а білого – значно слабший.
Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.
Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.
При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.
Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов’язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.
Ніколи не перевіряй товщину льоду ударами ніг!
Під час руху по льоду слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляй у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинися і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.
Спробуємо з’ясувати, що трапляється з людиною, яка опинилася в холодній воді.
У людини в крижаній воді перехоплює дихання, голову ніби здавлює залізний обруч, серце скажено б’ється. Щоб захиститися від смертоносного холоду, організм включає захист – починається сильне тремтіння. За рахунок цього організм зігрівається, але через деякий час і цього тепла стає недостатньо. Коли температура шкіри знижується до 30 градусів, тремтіння припиняється і організм дуже швидко охолоджується. Дихання стає все рідше, пульс сповільнюється, тиск падає. Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.
У випадку, якщо ви все ж провалилися під лід:
· не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою;
· клич на допомогу;
· намагайся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
· намагайся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
· вибравшись на лід, перекотися і відповзай в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома.
Далі тобі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуй будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.
Завжди треба намагатися врятувати людині життя – це почесно, але перш ніж кинутися до того, хто провалився, необхідно:
·  покликати (якщо це можливо) на допомогу дорослих;
·  знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку);
· оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.
Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку. Отже, будь обережним, не ризикуй своїм життям!

Пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Наступний допис

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста інформує

Вт Гру 30 , 2014
З 2009 року у місті діють затверджені міською радою Правила благоустрою території міста Хмельницького, які є обов’язковими для виконання органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від їх відомчого підпорядкування та форми власності, фізичними особами-підприємцями, органами самоорганізації населення, громадянами. Тому – підприємства, установи, організації усіх форм власності, […]

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930