Чи розпочнеться на Хмельниччині опалювальний сезон?

Область ще з червня готується до опалювального сезону, але чи розпочнеться він вчасно – поки невідомо. Причиною є багатомільйонні борги тепловиків. Звідси – і неможливість виконати підготовчі роботи в повному обсязі. На сьогодні заборгованість за поставки газу теплопостачальними підприємствами сягнула рекордної суми у 36,7 млрд грн. Зокрема, Хмельниччина боргує 703 млн грн, до того ж в Хмельницькій області підприємства ТКЕ і ТЕЦ лише у 2020 році не сплатили за газ 134 млн грн.

За даними НАК «Нафтогаз України», серед наших тепловиків найбільше боргують комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» – 218,5 млн грн., «Хмельницьктеплокомуненерго» з боргом у 156,7 млн грн, та КП «Південно-Західні тепломережі», яке боргує Нафтогазу 94,4 млн грн.

Ця боргова ситуація тягнеться вже багато років. Спочатку ці борги перекочовували з сезону в сезон, а згодом Нафтогаз почав через суд вимагати їх сплати від тепловиків. Тож через борги можна і не отримати ліміти на блакитне паливо на черговий опалювальний сезон. Тоді ціна газу для такого підприємства може підвищитися вдвічі, або з підприємством не буде продовжено договір купівлі-продажу природного газу. Це взагалі може зупинити теплопостачання всім абонентам. Що тоді буде з теплотрасами, домівками подолян та працівниками теплопостачальних компаній тепловики бояться навіть уявити.

До речі, не краща ситуація й у сфері доставки і розподілу природного газу. Однак, газорозподільні компанії мають підготувати систему до проходження опалювального періоду. Вирішити ці проблеми взялись на державному рівні. У липні депутати зареєстрували законопроєкт №3800-1.

Він передбачає списання взаємної заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за природний газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії станом на 30 червня 2020 року та списання всіх штрафних санкцій, нарахованих на цю заборгованість, які не були сплачені до цієї дати.

Якщо не прийняти рішення про списання таких штучних боргів, то 13 млн родин споживачів газу доведеться не тільки доплатити різницю за ці 6 років, а й сплатити штрафи, пені, «інфляційні» тощо. На кожну таку родину припаде по 10 тис грн. додаткових платежів.

Тож прийняття цього законопроекту має не допустити підняття цін на тепло для населення чи взагалі зрив опалювального сезону та позбавити українців донарахування за минулі роки платежів за газ.

Наступний допис

Історія, вишита серцем. З Днем Незалежності України!

Вт Сер 18 , 2020

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930