Щоб безпечно користуватися газом – дотримуйтесь правил безпеки та укладіть договір на технічне обслуговування

Як уникнути отруєння чадним газом, чому робота газових  приладів  та димо-вентиляційних каналів має бути на особливому контролі споживачів,  хто відповідає за обслуговування газових мереж , – розповів головний  інженер «Хмельницькгазу» Олександр Лоб  у передачі «Влада та громада».

З настанням опалювального періоду масово включаються в роботу газові прилади, тому кожен має неухильно дотримуватися правил безпеки, забезпечити  технічне обслуговування газової системи та перевірку димо-вентиляційних каналів. 

Адже, як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в роботу газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газообладнанням – це основні порушення, яких припускаються споживачі.

Тому  важливо – задля безпеки  обрати обслуговуючу компанію та укласти з нею договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Адже, в зв’язку із вступом в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та ін.  – лише систематичне технічне обслуговування є запорукою безаварійної роботи системи газопостачання , забезпечити проведення якого є   обов’язком власника (балансоутримувача), управителя. Тому власник помешкання (балансоутримувач та /або орендар) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

В свою чергу, до технічного обслуговування і ремонту систем газопостачання допускаються суб’єкти господарювання (спеціалізовані організації), що мають відповідні дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки. Наразі,  з

2018 року,  послуги з технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж стали ринковими і проводяться лише на підставі укладених договорів. А в

тарифі АТ «Хмельницькгаз» не передбачені кошти на проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем. 

Тож не користуйтеся газовими приладами при несправних димових та вентиляційних каналах. Вимагайте від житлово-експлуатаційних дільниць, власників житлового фонду систематичної перевірки та очищення димових та вентиляційних каналів, що затверджується відповідним актом.

При виявленні запаху газу в квартирі, підвалі, під’їзді, у дворі, на вулиці  – повідомте  негайно  аварійну газову службу за телефоном: «104»

Наступний допис

“Мати Апостолів”

Вт Лис 17 , 2020
Хмельницький — одне із перших українських міст, куди з допрем’єрним показом завітала творча група кінострічки “Мати Апостолів”. Це фільм-уклін матерям, сини й дочки яких загинули, захищаючи Україну. Зйомки військової драми розпочалися наприкінці 2018 року та тривали півроку. У кінотеатрах міста побачити фільм можна буде уже 3-го грудня. Переглянути стрічку можуть […]

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930