Хід виконання Програми підтримки сім’ї проаналізували на розширеному засіданні виконавчого комітету

altПід головуванням виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського відбулося засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Члени виконкому у розширеному складі розглянули питання «Про хід виконання Програми підтримки сім’ї на 2012-2015 роки».
Інформуючи присутніх, начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький зазначив, що головною метою виконання заходів, включених у цю Програму є забезпечення різнобічної підтримки сімей з дітьми, а також вирішення життєвих проблем сімей, які не можуть подолати їх за допомогою власних засобів і можливостей. У місті Хмельницькому велика увага приділяється сім’ям із дітьми, яким надаються різного виду допомоги за рахунок міського та державного бюджетів, щорічно ними охоплено більше 27 тисяч одержувачів.
За спрощеним порядком отримують субсидіїна оплату житлово-комунальних послуг понад 11 тисяч сімей за рахунок субвенцій з державного бюджету. До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, відповідно до якого здійснюється відшкодування 50 відсотків знижки плати за житлово-комунальні послуги, внесено 1119 багатодітних сімей. Загалом же в нашому місті проживає 92 тисячі сімей.
За рахунок коштів міського бюджету дві багатодітні сім’ї отримали нове житло, одній сім’ї виділено кошти на отримання довготермінового кредиту щодо придбання житла. Ще одна багатодітна сім’я отримала довготерміновий кредит з обласного бюджету.
На придбання проїзних квитків багатодітним родинам та жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», протягом звітного періоду з міського бюджету використано 368 тис. грн.
За рахунок міського бюджету п’яти багатодітним сім’ям встановлено конвекторне опалення в приватному будинку, замінені газові плити, газовий котел, встановлено газову колонку в квартирі.
В Хмельницькому діє два будинки сімейного типу та дві прийомні сім’ї, в яких виховується 20 дітей.
Для дітей з багатодітних родин щорічно проводяться свята до Міжнародного дня захисту дітей, Дня незалежності України, новорічних і різдвяних свят.
За належне виконання материнського обов’язку щодо виховання дитини, піклування про її здоров’я, фізичний і моральний розвиток, навчання, створення належних умови для розвитку її природних здібностей 127 багатодітних жінок-хмельничанок удостоєні почесного звання України «Мати-героїня».
Окремо Словян Ількович зупинився на підтримці людей із обмеженими фізичними можливостями. Так, для психологічної та соціальної адаптації дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими фізичними можливостями, в місті функціонують реабілітаційні центри «Родинний затишок», «Школа життя», в яких щорічно отримують комплекс соціальних послуг близько 200 осіб. В рекреаційному центрі сімейного типу по відновленню здоров’я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями «Берег надії» за три роки оздоровилась 821 особа, в тому числі 134 дитини-інваліда.
Начальник управління освіти Валерій Олійник окремо зупинився на підтримці категорії дітей, які приїхали до Хмельницького із тимчасово окупованих територій. На сьогодні в нашому місті 257 таких дій відвідують навчальні заклади, з яких 255 діток влаштовано до садочків, а двоє до загальноосвітніх шкіл.
«Дана категорія дітей є особливою, адже потребує підвищеної уваги психологів. Наші фахівці працюють із цими дітьми та надають необхідну допомогу та підтримку. Не залишаються осторонь педагогічні та учнівські колективи, які в міру можливостей, забезпечують переселенців одягом, речами першої необхідності, канцелярськими товарами», – розповів Валерій Цезарович.

alt

Про оздоровлення дітей в літній період розповів начальник управління молоді та спорту Валерій Вешко. Так, спільними зусиллями управлінь освіти, молоді та спорту, Фонду тимчасової втрати працездатності, благодійних фондів і батьків відпочинком та оздоровленням охоплено: в 2012 році – 6 136 дітей, на що використано близько 4 млн. 317,3 тис. грн., у 2013 році оздоровлено 23 017 дітей, на це використано 5 млн. 900 тис. грн., в 2014 році оздоровлено 17 887 дітей на 7 млн. грн., з них 43 дитини з числа дітей – переселенців з Автономної Республіки Крим та Донецької і Луганської областей.
Великим попитом серед батьків та дітей Хмельницького користується позашкільний навчальний заклад “Дитячо-юнацький оздоровчий комплекс “Чайка” м. Хмельницького” (с. Головчинці). З 2013 року табір працює 4 зміни і це дозволило оздоровити на 280 дітей більше. Минулого року в «Чайці» відпочило більше 1000 дітей, 43 з числа переселенців.
Про діяльність медичної галузі в рамках виконання програми присутніх поінформував начальник управління охорони здоров’я Михайло Василишин. Так, минулого року в обласних санаторіях та закладах, які підпорядковуються Міністерству охорони здоров’я, оздоровилося 419 дітей із різними формами захворювань.
Особливу увагу медики приділяють людям, які приїжджають із тимчасово окупованих територій. Так, в медичних закладах міста оглянуто 415 осіб, 23 вагітних взято на облік в Хмельницькому міському перинатальному центрі.
Окремо Михайло Йосипович зупинився на, так званому, «синдромі героїв АТО». Він наголосив, що від цієї проблеми страждають не лише військові, які брали участь у бойових діях, переселенці, але й волонтери, представники засобів масової інформації і навіть пересічні хмельничани, які теж не залишаються байдужими до подій, які відбуваються на Сході. Саме тому в поточному році медики приділятимуть особливу увагу медико-психологічній реабілітації сімей, які приїхали до Хмельницького із зони проведення антитерористичної операції.
Під час обговорення члени виконкому цікавилися законодавчою базою, яка має захищати найбільш вразливі прошарки населення, схемою оформлення пільг та субсидій, забезпеченням спортивних секцій тощо.
За результатами роботи члени виконавчого комітету зобов’язали управління праці та соціального захисту населення покращити інформованість населення щодо права отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг; забезпечити своєчасний облік переселенців та надання адресної допомоги сім’ям, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, або району проведення АТО. Управлінню освіти доручено активно залучати дітей з сімей, які переселені з Донецької і Луганської областей, Автономної Республіки Крим до роботи в гуртках у позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах та інше.
У звичному режимі члени виконавчого комітету обговорили та прийняли відповідні рішення з більше, ніж 40 питань порядку денного. Низкою рішень призначили піклувальників та опікунів для неповнолітніх сиріт, надали дозвіл на здійснення правочинів стосовно нерухомого майна, співвласником якого є неповнолітні, надали матеріальну допомогу на лікування тим хмельничанам, хто її гостро потребує.
Традиційно під час засідання виконавчого комітету прийняті рішення стосовно квартирного обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, щодо роботи житлово-комунального господарства, врегулювання питань комунального майна тощо.

Наступний допис

Процес створення та реєстрації політичних партій активізувався

Чт Лют 26 , 2015
Прогнозовано в жовті поточного року відбудуться вибори до місцевих рад. Через що активізувався процес створення та реєстрації місцевих організацій політичних партій. Таких за останніх два місяця Головним територіальним управлінням юстиції зареєстровано вже 8. Тоді як за увесь минулий рік було всього 14. http://youtu.be/M7FCwuBwIdk Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 […]

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930