Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і охорони праці інформує

201ё5-03-19-01.jpg

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 січня 2015 року № 47-р введено режим підвищеної готовності на території областей України, в тому числі і Хмельницької.

У зв’язку з цим звертаємося до хмельничан з проханням зберігати спокій, і розсудливість, а головне не допускати паніки.
Пам’ятка дій населення при:
раптовому залповому обстрілі
Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шурхіт), а через 2-3 секунди – вибух, одразу падайте на землю. Не панікуйте.
В разі, якщо обстріл застав вас у маршрутці чи тролейбусі, слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги у напрямку „від будинків і споруд” і лягти на землю. Озирніться і пошукайте більш надійного сховища неподалік. Перебігати слід короткими швидкими шагами одразу після наступного вибуху.
Якщо перші вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться далі обстріл, скажімо, з мінометів. Окрім того, бензобак вашого авто додає небезпечного ризику обгоріти. Тому знов таки: негайно зупиняйте машину і якнайшвидше шукайте укриття.
Можна сховатися в таких місцях:
–         у підземному переході;
–         в підвальних приміщеннях своїх будинків;
–         в будь-якій канаві, траншеї чи ямі.
В найгіршому разі – коли в полі зору нема укриття, куди можна перебігти одним швидким кидком – просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками! Отже, загальне правило: ваше укриття має бути хоч мінімально заглибленим і, разом із тим, має знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 метри, на відкритому місці. Заховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Трохи відкрийте рота – це вбереже від контузії при близькому розриві снаряду чи бомби.
Після закінчення обстрілу
Покидаючи місце схову, не давайте собі розслабитися. Тепер уся ваша увага має бути сконцентрованою собі під ноги! Не піднімайте з землі жодних незнайомих Вам предметів! Бойові елементи часто не розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках – від найменшого руху чи дотику.
Вся увага – дітям і підліткам: не дайте їм підняти будь-що з-під ніг!
Якщо ви знаходитеся вдома і є загроза обстрілу:
– закрийте штори або жалюзі (якщо можливо раніше заклейте вікна паперовою стрічкою, скотчем) для зниження ураження уламками скла;
– вимкніть світло, закрийте воду і газ, загасіть пічне опалення;
– візьміть документи, гроші і продукти першої необхідності, медичну аптечку та якщо є підготовлений підвал, то негайно покиньте житлове приміщення;
– попередьте про небезпеку сусідів, надайте допомогу старим і дітям.
Маленьким дітям необхідно зашити в карман одежі чи в рукав інформацію про прізвище, вік дитини, його батьків, контактні телефони чи адресу;
 – якщо немає можливості покинути приміщення, то займіть місце на підлозі в приміщенні, що не має вікон на вулицю (комора, ванна, передпокій);
 – не панікуйте і не бігайте по квартирі;
 – інформуйте можливими засобами про небезпеку близьких і знайомих.
Екстрена валіза (тривожний чемодан) – це узагальнене визначення базового набору речей, необхідного кожній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації. Це може бути чемодан або рюкзак. У нього рекомендується покласти наступне:
1. Документи.
2. Кредитні картки та гроші.
3. Ключі від житлових приміщень та автомобіля.
4. Засоби зв’язку. Якщо є в наявності невеликий радіоприймач.
5. Ліхтарик.
6. Інструмент (пасатижі, ніж, викрутка, ножиці, інше).
7. Аптечка першої допомоги.
8. 0дяг та засоби гігієни.
9. Запас води та їжі.
Шановні громадяни!Для збереження вашого життя та життя близьких вам осіб рекомендуємо привести до належного стану підвальні приміщення під житловими будинками з метою використання їх для укриття від можливих терористичних проявів та в подальшому не допускати їх засмічення та захаращення.

Наступний допис

Новий очільник обласної міліції

Чт Бер 19 , 2015
Хмельницька область отримала нового головного правоохоронця. Обласне управління внутрішніх справ очолив полковник Микола Семенишин. До цього призначення він керував міліціянтами Івано-Франківщини. В правоохоронних органах службу несе з 1990 року. На Хмельниччині новопризначений начальник пообіцяв сформувати потужну та чесну команду, тому обласних міліціянтів не омине процес люстрації. http://youtu.be/jQg2xqUCZ9A Total 0 Shares […]

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031