На Майдані – Народне віче, під Межигір’ям – внутрішні війська і ДАІ

На Майдані Незалежності розпочинається шосте Народне віче під гаслом “Солідарність проти терору”.
Під час Віче планується затвердити маніфест, який був розроблений та узгоджений на засіданні Ради ВО “Майдан” напередодні.

Після Віче на сцені триватимуть концертні виступи, також планується презентувати прапор Євромайдану.
Разом з тим на Європейській площі формується колона, яка рушить у напрямку станції метро “Героїв Дніпра”, а звідти – на Нові Петрвці та Межигір’я.
Як зазначив лидер фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк, щодо участі трьох лідерів опозиції в Автомайдані поки рішення немає.
“Якщо вирішимо всі втрьох їхати – поїдемо. Якщо Автомайдан скаже – “їдемо без лідерів” – лишимося тут”, – зазначив Яценюк журналістам Hromadske TV.
Нардеп від “Батьківщини” Володимир Яворівський зазначив, що ” як народний депутат, оберігатиме колону, яка рушить на Межигір’я”.
“Їдемо на Героїв Дніпра. Там нас дуже багато машин чекає. І тут – біля 100. І далі – на резиденцію”, – зазначив він.
“Є інформація, що міліція, ДАІ на трасі стоять, намагаються заборонити проїзд. Нехай стоять, як хочуть нас оберігати”, – зазначив Яворівський.
На виїзді з Києва до учасників Автомайдану приєднається і колона велосипедистів.

У свою чергу до Автомайдану приготувалася і міліція: біля повороту на Межигіря виставили два кордони охорони – з ДАІ, внутрішніх військ та перегородили дорогу автобусами.
За інформацією “5 каналу”, до резиденції не пускають, мотивуючи тим, що є заборона про проведення мирних зібрань. Документів про заборону не надали.
За даними правоохоронців, “судову заборону щодо проведення мирних зібрань під Межигірям буде зачитано судовим виконавцем, коли вже всі тут зберуться”.

Пізніше активісти повідомили, що на повороті до Межигір’я виставлено КамАЗ, окрім того 6 машин ДАІ блокують проїзд.
Як відомо, раніше Арсеній Яценюк заявив, що учасники автопробігу 29 грудня поїдуть до резиденцій президента, прем’єр-міністра та спікера парламенту.
Автомайдан вже проводив акції під помешканнями глави МВС Віталія Захарченка та генпрокурора Віктора Пшонки.