Колективний договір як запорука стабільності

Колективний договір – дієва форма соціального захисту працюючих в умовах нестабільної фінансово-економічної ситуації. Колективний договір укладається з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників або уповноважених ними органів.

Основним законодавчим актом, що визначає правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів і угод є Закон України «Про колективні договори і угоди».
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 р. (далі – Закон) колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності й господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.
Колективним договором установлюються всі можливі за даних соціально-економічних умов соціальні пільги, гарантії, компенсації понад встановлені Генеральною, галузевою і регіональною угодами, законодавством та регулюються соціально-економічні та трудові відносини між трудовим колективом і роботодавцем.
Обов’язковість укладання колективного договору, зокрема, зумовлена тим, що в колективному договорі конкретизуються нормативні положення законодавства загального характеру, встановлюються особливості оплати праці працівників конкретного підприємства, конкретизується тривалість відпустки та додатково встановлюються пільги і компенсації за роботу в шкідливих і важких умовах праці.
Колективний договір підлягає повідомній реєстрації. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року №115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів», повідомна реєстрація колективних договорів (угод), змін та доповнень до них здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради.
Під час реєстрації здійснюються перевірки відповідності положень колективних договорів (угод) підприємств, установ та організацій м. Хмельницького нормам чинного законодавства. У разівиявлення порушень, надаються рекомендації стосовно їх усунення (шляхом внесення  змін і доповнень до колективних договорів, у відповідності до норм законодавства).
Керівникам підприємств, установ та організацій рекомендується включати до колективних договорів положення щодо забезпечення виконання норм Європейської соціальної хартії (переглянутої) стосовно переліку і розміру доплат та надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників та положення щодо участі трудового колективу у формуванні, розподілі та використанні прибутку підприємств; передбачати зобов’язання сторін по здійсненню заходів щодо збільшення частки заробітної плати в операційних витратах з реалізованої продукції, робіт і послуг.
Підприємствам, організаціям, установам міста надається методична допомога та роз’яснення щодо включення до колективних договорів заходів, які б сприяли мобілізації колективів на збільшення виробництва, створення належних умов праці, погашення заборгованості із заробітної плати, соціальних виплат та зростання середньої заробітної плати.
Колективний договір, укладений з дотриманням чинного законодавства і врахуванням реальних можливостей підприємства сприяє стабільності, високопродуктивній діяльності підприємства, створенню надійної основи для соціального захисту працівників, уникненню трудових конфліктів, зняттю соціальної напруженості в колективі, а тому укладається не тільки в інтересах найманих працівників, а й в інтересах роботодавця.
 
Шановні роботодавці!

Детальні консультації з приводу укладення та реєстрації колективного договору, змін та доповнень до нього надаються працівниками відділу праці управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 71 та за телефонами:70-41-46, 65-42-81, 65-53-90.

Наступний допис

Хмельничани можуть подавати своє бачення змін до Конституції України

Чт Чер 5 , 2014
Закликаємо громаду міста долучитися до процесу обговорення положень змін до Конституції України та вносити свої пропозиції. Зауваження та пропозиції до проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” надсилайте на електронну адресу управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністраціїkhmobl _upr_bud@ukr.net

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Жовтень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031