Обов’язок і відповідальність батьків за виховання та утримання дітей

2014-06-12-02

Зміст виховання, відповідальність батьків за розвиток дитини у сім’ї визначає стаття 59 Закону України «Про освіту».

На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
Батьки та особи, які їх замінють, зобов’язані: постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, сворювати належні умови для розвитку їх природних здібностей; поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної та рідної мови, сім’ї, старших за віком; сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу; виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини та інші.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до закону.
Адміністративна відповідальність батьків встановлена, виходячи із вимог статті 184 Кодексу про адміністративні правопорушення, невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей.
Не усвідомлюють батьки, перекладаючи обов’язок з виховання на школу, громадськість, державу того, що саме вони насамперед несуть відповідальність за те, якою виросте їхня дитина. Адже сьогодні статистика свідчить про те, що часто батьки нехтують своїми обов’язками. Протягом 2013-2014 навчального року – 42 учні без поважних причин пропускали заняття у навчальних закладах не тому, що не було можливості навчатися – просто батьки не проконтролювали відвідування дитиною школи та не пояснили їй необхідність здобуття повної загальної середньої освіти.
Відповідно до ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Протягом п’яти місяців 2014 року міською службою у справах дітей проведено 26 профілактичних рейдів, відвідано 195 сімей, обстежено житлово-побутові умови дітей, із батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди, ініційовано перед правоохоронними органами питання про притягнення до адміністративної відповідальності 47 батьків за порушення прав та інтересів дітей, заявлено 8 позовів до суду щодо позбавлення батьків батьківських прав за неналежне виховання та утримання дітей, виконання своїх обов’язків.

Наступний допис

«Мелодія світлопису» прикрашає стіни музею-студії фотомистецтва

Чт Чер 12 , 2014
Колекцію Хмельницького музею-студії фотомистецтва доповнили раритетною книжкою про Тернопільщину. Зробив такий подарунок Орест Лижечка. Фотограф родом із Чорткова привіз у наше місто свою виставку «Мелодія світлопису». http://youtu.be/kAsZF3ZLGhI

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031