Традиційно наприкінці листопада прогресивне людство вшановує пам’ять жертв однієї з найбільших трагедій в історії України – Голодомору 1932-33 років. Гідно буде пошанована пам’ять невинних жертв голодоморів у Хмельницькому і цього року. В обласному центрі відбудеться низка меморіальних заходів, приурочених Дню пам’яті жертв голодоморів.
Впродовж тижня в музеях, бібліотеках, інших закладах культури міста організовуються заходи, спрямовані на висвітлення трагічних сторінок історії України. Зокрема, у музеї історії міста Хмельницького та музеї-студії фотомистецтва розгорнуто тематичні виставки архівних матеріалів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів. 21 листопада о 14.00 у спортивно–культурному центрі «Плоскирів» відбудеться перегляд кінострічки до Дня пам’яті жертв голодоморів. Цього ж дня у Дитячій школі мистецтв проведуть виховну годину «Полин гіркої скорботи».
У ці дні у всіх загальноосвітніх навчальних закладах міста відбуваються уроки пам’яті жертв голодоморів. Демонструються відповідні тематичні шкільні експозиції, проходять інші навчально-виховні заходи, присвячені трагічним подіям і вшануванню пам’яті загиблих у роки тоталітарного режиму.
Безпосередньо у День пам’яті жертв голодоморів, 22 листопада, відбудеться покладання траурних вінків, квітів, композицій з житніх та пшеничних колосків, встановлення запалених лампад і свічок до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць захоронень жертв голодоморів.
Загальноміські заходи із вшанування пам’яті жертв Голодомору розпочнуться о 15.00 на майдані Незалежності України.
О 15.30 Скорботна хода за участю керівництва міста та області, представників громадських об’єднань та релігійних конфесій, свідків Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій, громадськості вирушить від майдану Незалежності вулицями Соборною та Проскурівською до пам’ятного знаку “Ангел Скорботи”.
Поблизу “Ангела Скорботи” о 16.00 відбудеться панахида за жертвами голодомору. Після молитви учасники меморіального заходу вшанують померлих від голодомору хвилиною мовчання та покладуть траурні вінки, квіти, композиції з житніх та пшеничних колосків, встановлять лампади та свічки.
У цей жалобний день рекомендовано керівникам підприємств, організацій, установ міста приспустити Державний Прапор України, обмежити проведення розважальних заходів, трансляції у засобах масової інформації розважальних передач.
21 листопадав пам’ять про невинно убієнних хмельничани традиційно запалять свічку на вікні свого помешкання.