Стан та перспективи надання медичної допомоги маленьким хмельничанам проаналізували на засіданні колегії охорони здоров’я

На черговому засідання колегії управління охорони здоров’я міської ради, що пройшло днями під головуванням начальника управління Михайла Василишина, обговорено роботу педіатричної служби міста, стан кадрового забезпечення закладів та проведено аналіз звернень громадян.

altalt
У роботі колегії, окрім її членів, взяли участь керівники лікувально-профілактичних закладів міста, позаштатні фахівці з організації надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню міста та спеціалісти з кадрових питань.
Про стан педіатричної служби міста доповіла головний спеціаліст управління, міський педіатр Ірина Кондратюк. Вона, зокрема поінформувала, що у місті Хмельницькому проживає 48469 дітей. У міській дитячій лікарні працює 222 лікаря-педіатра різної спеціалізації та 592 медичні сестри. У лікарняних закладах міста розгорнуто 435 дитячих стаціонарних ліжок, проліковано в 2014 році понад 10 тисяч дітей. 2831 дитина пролікована у денному стаціонарі та 1730 – у так званому, «стаціонарі вдома».
Міський педіатр звернула увагу на те, що стан здоров’я дітей є однією з найгостріших соціальних проблем в Україні. Незадовільний стан здоров’я у дитячому віці призводить до порушень здоров’я протягом усього життя людини, що створює соціальні та фінансові проблеми, негативно впливає на рівень соціально-економічного розвитку.
Аналіз захворюваності дітей міста за класами хвороб, проведений фахівцями управління, свідчить, що за 9 місяців цього року, порівняно з відповідним періодом минулого року, знизилась захворюваність лише на інфекційні хвороби. Стабілізувалась захворюваність на ендокринні хвороби, розлади харчування та порушення обміну речовин, хвороби органів травлення. За рештою класів хвороб, захворюваність зросла, найбільш значно на хвороби органів дихання, вуха та соскоподібного відростка, ока та його придаткового апарату.
Щодо дітей, переміщених з тимчасово окупованої території України та зони АТО, Ірина Володимирівна повідомила, що на теперішній час на обліку у ХМДЛ перебуває 239 дітей віком до 18 років із зазначених територій. На сьогодні за медичною допомогою звернулась 51 дитина, з них госпіталізовано 20, з профілактичною метою оглянуто 189 дітей.
«Завдяки цілеспрямованій роботі педіатричної та акушерсько-гінекологічної служб за підсумками 9 місяців 2014 року вдалося досягти нових позитивних зрушень за контрольованими рейтинговими показниками відносно стану здоров’я дитячого населення міста», – констатувала Ірина Володимирівна і відмітила позитивну динаміку показника малюкової смертності та оптимальне охоплення дітей профілактичними оглядами.
«Значне зниження загального показника малюкової смертності, тобто основного інтегрального показника роботи акушерської, неонатологічної та педіатричної служб, у порівнянні з минулими роками є вагомим і позитивним досягненням», – наголосила Ірина Кондратюк.
Серед проблемних питань, головний педіатр назвала надання ненатологічної допомоги. Відділення для недоношених, патології новонароджених та відділення анестезіології і терапії новонароджених знаходяться у пристосованих приміщеннях і не відповідають нормативам. Покращити ситуацію можливо шляхом будівництва та введення в експлуатацію неонатального корпусу, проектно-кошторисна документація якого розроблена та затверджена у поточному році.
До розряду проблемних для міста в останні роки перейшли і питання дитячої інвалідності. Це одне з найактуальніших  питань в охороні здоров’я дітей як міста, так і держави в цілому.
За останні 3 роки спостерігається тенденція до зростання рівня як загальної інвалідності, так і первинної. Так, показник первинної дитячої інвалідності за 9 місяців поточного року складає 16,3 випадки на 10 тисяч дитячого населення, при 15,6 за аналогічний період минулого року. Вроджені вади розвитку стабільно займають перше рангове місце у структурі причин первинної дитячої інвалідності. Із загальної кількості первинних інвалідів це 24,0%. Другу позицію займають захворювання ендокринної системи – 12,7% .
Звертає на себе увагу значне збільшення кількості випадків первинної інвалідності з приводу травм серед дітей перших двох років життя – 11,1%. Захворювання ЦНС та розлади психіки та поведінки, розумова відсталість складають по 10,1%.
«Завданням на поточний рік є попередження як вродженої, так і набутої інвалідизуючої патології. Можливості для цього в нас є. Допологова діагностика стану плода дворазовим ультразвуковим скринінгом дає змогу при виявленні патології плода проводити своєчасну допологову і післяпологову корекцію. Сучасні методи перинатальної діагностики дають широкі можливості для активної профілактики вроджених вад розвитку. Розрахунки показують, що при доступності цих технологій, народження дітей з вродженими вадами розвитку може бути знижено на 30%.», – наголосила доповідач.
Підбиваючи підсумки діяльності служби в цілому, Ірина Кондратюк відмітила, що в 2014 році збережена доступність і профілактична направленість медичної допомоги дітям, стабілізовані обсяги лікування дітей на догоспітальному етапі, в тому числі в умовах денних стаціонарів, закріплена позитивна динаміка малюкової смертності.
Доповідач озвучила також головні завдання, такі, як зниження рівня первинної інвалідності у дітей, подальший розвиток медичної реабілітації дітей-інвалідів, забезпечення ефективної диспансеризації дітей, раціональне використання всіх форм надання медичної допомоги дітям, і систематична робота над стабілізацією рівня малюкової смертності.
Про роль вчасної та повноцінної реабілітація розповіла завідувач відділенням відновного лікування «Реабілітаційний центр «Турбота» Хмельницької міської дитячої лікарні Валентина Базелюк.
Проблема дитячої інвалідності в системі профілактичних заходів охорони здоров’я залишається надзвичайно актуальною, зазначила завідувач відділенням. Свідченням цьому є постійне зростання кількості дітей інвалідів. На обліку в Хмельницькій міській дитячій лікарні, станом на 1 листопада 2014 року  перебуває 1055 дітей інвалідів.
У структурі причин загальної інвалідності дітей перше місце посідають вроджені вади розвитку (336 дітей інвалідів), на другому місці – хвороби нервової системи (168 дітей інвалідів), на третьому – ендокринна патологія (88 дітей інвалідів).
Проблема дитячої інвалідності має не тільки медичне, але й соціально – економічне та загальнолюдське значення, так як мова йде про хворих дітей від дня народження, і які майже все життя залишаються інвалідами.
Для забезпечення реабілітації дітей інвалідів та інших категорій дітей, які потребують таких видів реабілітації, в місті працює реабілітаційний центр «Турбота». За роки роботи центр надав допомогу 6399 дітям, з них 2363 дітям інвалідам. За 9 місяців 2014 року курс реабілітації пройшли 563 маленьких хмельничан.
Основні категорії дітей, з якими працюють в центрі – це діти із захворюваннями нервової системи, із пре- та перинатальними ураженнями нервової системи (рухові порушення а також затримка розвитку до 1 року, психічного та мовленевого розвитку до 3-х років), із захворюваннями та деформаціями опорно-рухового апарату, що підлягають нейроортопедичній корекції (сколіоз, сколіотичні постави, складні деформації), діти з ДЦП та іншими захворюваннями.
«Досвід центру, набутий за роки роботи, дозволяє вдосконалювати та вносити свої корективи в існуючі методи реабілітації, модифікувати їх під наші можливості. Нажаль, обладнання зношується, фінансові можливості лікарні обмежені, а то й скорочуються в такий важкий для країни час, тому ми не в змозі обновити технічну базу, впровадити в комплекс реабілітації «динамічний параподіум», який дав би можливість проводити активну реабілітацію у положенні сидіння, або стояння без додаткової допомоги, впровадити ті методи реабілітації, які б дали можливість досягнути кращих результатів.
Це дає надію зневіреним, повертає право на життя тим, хто залишився на «узбіччі долі». Підтримуючи центр ми підтримуємо дітей з особливими потребами, допомагаючи їм повірити у власні сили, зробити перший самостійний крок у житті», – сказала Валентина Базелюк.
Про кадрове забезпечення закладів охорони здоров’я міста та підвищення кваліфікації кадрів доповів головний спеціаліст управління Ігор Волинець.
З аналізом звернень громадян, які надійшли на розгляд до управління охорони здоров’я за 9 місяців 2014 року виступив головний спеціаліст управління Андрій Лупійчук.
Також під час колегії її учасники  окреслили завдання на майбутнє, які спрямовані на збереження та покращення здоров’я дітей.

Наступний допис

Учні НВК №10 вміють з непотребу робити корисні речі

Пн Лис 24 , 2014
У навчально-виховному комплексі №10 встановили контейнери для збору використаних батарейок. Спеціальні скриньки управління екології та контролю за благоустроєм міста презентувало навчальному закладу за активну участь у акції з утилізації небезпечних відходів. Крім збору батарейок учні 10-ї школи навчились створювати із непотребу корисні речі. http://youtu.be/E4J1VbcLk3k Total 0 Shares Share 0 Tweet […]

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930