Під головуванням першого заступника міського голови Олександра Віннікова відбулося засідання ради з питань безпечної життєдіяльності міста. Запрошені розглянули два питання порядку денного: «Про виконання вимог «Правил охорони електричних мереж», затверджених постановою Кабінету Міністрів України, під час відведення земельних ділянок, проведення будівельних робіт та здійснення підприємницької діяльності на території міста» та «Про стан травматизму виробничого характеру на території міста». В ході розгляду другого питання порядку денного учасники засідання заслухали керівників підприємств, на яких сталась найбільша кількість нещасних випадків».
«Питання, які ми сьогодні розглядаємо надзвичайно важливі, адже це безпека та здоров’я людей. Я хочу, щоб сьогодні ми виробили певну послідовність дій в цьому напрямку для кожного учасника процесу», – наголосив Олександр Федорович.
Інформуючи присутніх із першого питання порядку денного, заступник начальника державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області Олександр Козіцин зазначив, що в Хмельницькому є 46 об’єктів, які порушують межі охоронних зон електромереж. Це і житлові будинки, і ресторани. Розміщення будівель в безпосередній близькості до електроліній несе величезну небезпеку для людей, адже це і висока напруга, і електро-магнітні поля тощо. Все це негативно впливає на здоров’я хмельничан.
Для уникнення подібних ситуацій Олександр Валентинович запропонував під час видачі земельної документації отримувати погодження із електропостачальними компаніями. Це дозволить в майбутньому вирішити проблему будівництва поблизу електромереж.
Виконуючий обов’язки директора департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Самишкін повідомив, що при установі ведеться міський земельний кадастр, але проблема полягає в тому, що дані про розташування повітряних електромереж є тільки до 2004 року включно. Відсутність інформації створює проблеми в роботі департаменту.
Загалом же, обговоривши дане питання та пропрацювавши шляхи вирішення були прийнято рішення про створення робочої групи, до складу якої увійдуть представники відповідальних установ та організацій.
Коротку інформацію про рівень травматизму на підприємствах міста присутнім надав начальник відділу профілактики відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Хмельницькому Микола Дубина. Так, Микола Вікторович повідомив, що станом на 27 листопада
поточного року зареєстровано 47 нещасних випадків на виробництві, в яких постраждало 50 осіб. В тому числі 3 із смертельним наслідком. Також зафіксовано 6 випадків смерті на виробництві. Варто зазначити, що в порівнянні із аналогічним періодом 2013 року кількість нещасних випадків на виробництві зменшилася на 31% (з 67 до 47 відповідно).
«Аналіз виробничого травматизму на підприємствах та
установах міста показує, що основна причини виникнення таких ситуацій – порушення дисципліни охорони праці», – підкреслив Микола Дубина.
Також члени ради з питань БЖДН міста заслухали керівників підприємств, де зафіксовано найбільша кількість випадків травматизму на виробництві.
Заступник директора з виробництва МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» Володимир Ковбасюк повідомив, що в усіх трьох випадках виробничого травматизму, які сталися на підприємстві були вжиті відповідні заходи. Для інформування працівників запроваджено щомісячні дні охорони праці, а на базі котельні на вулиці Зарічанській, 30 створено тренувальний майданчик, де систематично проводяться відповідні навчання.
Директор ХКП «Електротранс» Віктор Паламарчук зазначив, що за 9 місяців поточного року сталося три випадки травматизму на виробництві. Також він наголосив, що підприємство приділяє велику увагу питанню охорони праці. За відповідний період було виділено більше 10 тис. грн., на ліки, більше 16 тис. грн. на медичні огляди працівників, більше 70 тис. грн.. на спецодяг.
Підсумовуючи доповіді керівників підприємств, перший заступник міського голови Олександр Вінніков зазначив, що виконання правил охорони праці на виробництві надзвичайно важливі, адже за ними стоїть здоров’я та життя людей. Та ще раз наголосив, що керівники підприємств зобов’язані приділяти максимальну увагу дотриманню цих правил.