27-28 листопада у місті Києві відбулось перше засідання фахового об’єднання – Секції з питань адміністративних послуг, у якому взяв участь начальник Центру адміністративних послуг Хмельницької міської ради Володимир Швець.
Об’єднання започатковане Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні (ДІАЛОГ)».
Сьогодні місцеві громади не мають можливості забезпечити якісне надання найбільш масових послуг, через відсутність повноважень у відповідних сферах. Ефективне та прозоре державне регулювання у сфері надання адміністративних послуг є запорукою створення сервісної держави. На шляху до європейської інтеграції України необхідним елементом, серед іншого, є передача відповідних повноважень на місця та створення ефективних та прозорих умов для отримання адміністративних послуг, що унеможливить корупцію та надасть рівні умови для споживачів адміністративних послуг.
Метою засідання було обговорення представлених розробниками трьох актуальних проектів Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», «Про перелік адміністративних послуг та плату (адміністративний збір) за їх надання» та «Про адміністративні послуги».
Зокрема, органам місцевого самоврядування пропонується надати повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з місця проживання, ведення відповідного реєстру мешканців територіальної громади, що в результаті позбавить мешканців необхідності збирати відповідні довідки про склад сім’ї та проживання, що необхідні при наданні соціальних та інших послуг.
Також до відання органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій пропонується віднести делеговані повноваження щодо видачі водійських прав та реєстрації транспортних засобів, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також надання інформації з Державного земельного кадастру. При цьому, таке право надається відповідним посадовим особам, в тому числі і адміністраторам центрів надання адміністративних послуг, після отримання відповідних сертифікатів на право роботи у державних реєстрах та Державному земельному кадастрі.
Крім того, передбачається отримання інформації із Державного земельного кадастру в електронній формі як нотаріусами так і державними реєстраторами речових прав, що дозволить забезпечити швидке та комплексне надання ними послуг.