
“Насамперед дякую представникам усіх національностей, які проживають у місті Хмельницькому, за розуміння й підтримку. У нас не було ніяких непорозумінь і конфліктів, – сказав звертаючись до присутніх Сергій Мельник. Немає значення якою мовою розмовляє людина, важливо те, що вона робить для України. Тільки у цьому визначаються українці”.

Впродовж багатьох століть на Поділлі склалося унікальне соціокультурне середовище. І в рукотворній красі краю, його величі і досягненні сплелися душа і розум подолян – українців, росіян, євреїв, білорусів, угорців, циган, татар, поляків, німців, азербайджанців та вірменів – щирих, доброзичливих, гарних людей, великих працелюбів і патріотів рідної землі. Відтепер у представників усіх національностей буде спільний дім, в якому матимуть можливість зустрічатися, обговорювати нагальні питання.
Під час урочистого відкриття керівники громадських організацій висловили свої думки щодо військової агресії з боку Російської Федерації та соціальної напруги у зв’язку з останніми подіями на сході країни.


Керівник Центру єдності національностей Сурен Авокян акцентував увагу на тому, що представники національних меншин об’єдналися і пліч-о-пліч з українцями борються за краще майбутнє нашої спільної Батьківщини. Сьогодні під співдружніми прапорами стоять на заваді посіяти зерна ненависті та ворожнечі, адже усі ми маємо право жити під мирним небом у злагоді, дружбі та взаємній повазі.
Від імені ради національних меншин та всіх національних меншин Хмельниччини Сурен Авокян подякував керівникам міста й області за розуміння і відкриття центру.

Довідково
На Хмельниччині проживають представники 90 національностей і народностей. Найбільш чисельні з них – росіяни, поляки, білоруси, євреї, вірмени, молдовани і румуни, дещо меншими є етнічні групи німців, башкирів, болгарів, чехів, угорців, азербайджанців та окремих інших.
На сьогодні в області зареєстрованими діють понад 40 громадських об’єднань національних меншин. Забезпечено права і свободи національних меншин, всебічний розвиток їх потреб та інтересів в інформаційній, культурно-просвітницькій і мовній сферах, надання їм реальної можливості для самовираження і самоорганізації. Створено належні умови для навчання і вивчення рідної мови представниками національних меншин. Зокрема, на Хмельниччині діє 1 російськомовний дошкільний та 9 загальноосвітніх навчальних закладів: 7 шкіл двомовних (з російською та українською, польською та українською мовою навчання), 1 – з польською мовою навчання, 1 – з російською мовою навчання.