22 вересня у нашій державі відзначається День партизанської слави та 73-тя річниця партизанського руху в Україні.
Дню партизанської слави приурочено годину пам’яті, яку 18 вересня о 12.00 проводить музей Проскурівського підпілля на базі музею ім. В. Вайсера (вул. Проскурівська, 61).Планується розглянути питання, що стосуються формування та діяльності партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни на Поділлі та діяльності Проскурівської окружної підпільно-партизанської організації зокрема. Учасники заходу матимуть нагоду з уст учасників бойових дій почути про найскладніші випробування та жертви на шляху до перемоги, адже саме ці люди відстояли право на свободу, врятували нашу країну та світ від нацизму.
Підпільно-партизанський рух у роки війни, без сумніву, був важливим чинником перемоги над ворогом. Він став виявом високого патріотизму, історією героїзму та жертовності сотень тисяч наших батьків і дідів. Невід’ємною складовою цього руху є діяльність Проскурівської підпільно-партизанської організації. 350 членів Проскурівського підпілля на чолі з Миколою Храновським, відчуваючи нещадне гноблення фашистів, не корились їм. Протягом всього періоду окупації партизани-підпільники самовіддано боролися, нищили тили, матеріальні та людські ресурси ворога.
З кожним днем стає все менше учасників тих страшних подій історії, що з відстані часу набувають нового осмислення. На сьогодні поруч з нами проживає лише троє учасників Проскурівського підпілля. Це – Герасимова Анастасія Онуфріївна, Нетяга Юхим Кирилович, Ченаш Марія Миколаївна.
Безцінними є розповіді про подвиги нашого народу в ті грізні роки з уст учасників та очевидців подій Великої Вітчизняної війни.
Взяти участь у заході організатори запрошують усіх охочих.