Тарифи на теплову енергію у Хмельницькому найнижчі серед обласних центрів України

2014-12-01-07(1)

У зв’язку  зі зміною тарифів на послуги з централізованого опалення, які для населення України запроваджено з 1 жовтня цього року, у хмельничан виникають питання щодо їх обґрунтування та розміру.

Заступник міського голови, який опікується комунальною сферою міста, Анатолій Нестерук з цього приводу роз’яснює: «Тарифи на послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання в Україні встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Органи місцевого самоврядування, на жаль, на цей процес не впливають. Зміна тарифів на теплову енергію, у першу чергу, пов’язана з тим, що Росія припинила постачання природного газу на Україну через неузгодження цінової політики. Тому національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України прийнято рішення про підвищення тарифів на гаряче водопостачання з 1 липня, на опалення з 1 жовтня.
Хочу зауважити, що міська влада нашого міста щорічно докладає чимало зусиль для того, щоб тарифи не зростали так, як в інших містах України. Адже це болісно впливає на сімейний бюджет кожного хмельничанина. Депутати міської ради завжди розуміли і підтримували позицію міського голови Сергія Мельника і щорічно, в межах можливості міського бюджету виділяли кошти для того, щоб вкласти їх в енергозбереження та зменшити споживання природного газу. І нам це вдалося вирішити. Лише за минулий рік на 8 млн. кубічних метрів зменшили споживання природного газу, що дало можливість не підвищувати тарифи для населення і установ.
Водночас, у зв’язку з тим, що цього року зросла ціна на природній газ і держава через брак коштів у державному бюджеті відмінила відшкодування різниці в тарифах, національна комісія встановила такі тарифи, які мають 100% покривати вартість послуг, що надаються. Але попри те у місті Хмельницькому тарифи на тепло та гаряче водопостачання є найнижчими серед обласних центрів та багатьох інших міст України. Так, якщо для населення у місті Хмельницькому вартість послуги з централізованого опалення 1 квадратного метра в будинках, не обладнаних засобами обліку теплової енергії виключно в опалювальний період складає 7 грн. 53 коп., то у місті Кам’янці-Подільському – 11 гривень,  у таких містах як Тернопіль, Суми ці тарифи значно вищі.
Хочу зауважити, що міська влада не є прихильником того, щоб тарифи зростали. Тому кожна послуга, яка надається, економічно обґрунтована і ми будемо старатись робити все, щоб, особливо у зимовий період, хмельничани отримували надійне тепло- та постачання гарячої води і не страждали від підвищення тарифів на послуги, які отримують.
Розуміючи складну ситуацію в країні та для того, щоб зменшити соціальну напругу та фінансове навантаження на українські родини, Кабінет Міністрів України запровадив низку заходів, які посилятьсоціальний захист населення в умовах зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.
У місті Хмельницькому управління праці та соціального захисту населення займається оформленням субсидій окремим категоріям хмельничан. Тому прошу тих мешканців нашого міста, хто має право на такий вид державної підтримки, своєчасно звертатись в управлення праці та оформляти субсидії. Варто також встановлювати лічильники обліку тепла».
За інформацією фахівців МКП «Хмельницьктеплокомуненерго»
До 2014 року на підприємстві діяли тарифи на теплову енергію для населення затверджені постановою НКРЕ від 14.12.2010 року № 1745 та рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 27.01.2011р. № 83 на рівні 206,3 грн. за 1 ГКал.
В структурі цього тарифу на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для населення всі витрати були закладені на рівні 2006 року, лише складова «природний газ» була збільшена в 2011 році на 25 %. Таке збільшення не покривало вартості природного газу , яка діяла з 1.08.2010 року по даний час ( в тарифі – 941 грн., фактично- 1309,2 грн. за 1 тис.м куб. природного газу). Заробітна була закладена виходячи з мінімальної 400 грн. ., вартість електричної енергії на рівні 21 коп. за 1 Квт/год., тощо
Рівень відшкодування витрат на виробництво,транспортування та постачання теплової енергії для населення затвердженими тарифами за 2013 рік становив-62,4%.
Тарифи для бюджетних установ та інших споживачів коригувались багато разів, в основному при підвищенні ціни на природний газ.
Невідповідність діючих тарифів на теплову енергію економічно обґрунтованим витратам призвело до необхідності підвищення тарифів на теплову енергію для населення.
З 1 липня 2014 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, підвищено тарифи на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води по всім категоріям споживачів, які є найнижчими по Україні :
Для населення:
–   тариф на теплову енергію за 1 Гкал складає 329,66 грн. з ПДВ (проти 206,38; зростання в 1,6р.);
–    тариф на послугу з централізованого опалення за 1 м² загальної площі в місяць в опалювальний період – 7,53 грн. з ПДВ ( проти 5,19;зростання в 1,45р.);
–   тариф на постачання гарячої води за 1 куб.м. – 21,93 грн. з ПДВ (проти 10,35; зростання в 2,1р.).
Для бюджетних установ та інших споживачів :
– з 1 червня 2014 року тариф на теплову енергію за 1 Гкал складає 1121,33 грн. з ПДВ (проти 966,20; зростання на 16%);
– з 1 липня 2014 року тариф на постачання гарячої води за 1 куб.м. – 58,75 грн. з ПДВ (проти 50,56; зростання на 16%).

У діючому тарифі для бюджетних установ та інших споживачів ціна на природний газ закладена на рівні 6222,2 грн. за 1 тис.м3, з 1 листопада п.р. ціна на газ збільшилась до 6682,4 грн. за 1 тис.м3, тарифи на даний час не підвищені.

Інформація щодо тарифів на послуги з централізованог опалення та постачання гарячої води діючих, які встановлені постановами  НКРКП  для нселення станом на 1 жовтня 2014 року.

Інформація про собівартість та тарифи на теплову енергію для бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) по містах України станом на 1 жовтня 2014 року.

Наступний допис

МКП «Хмельницькводоканал» повідомляє

Вт Гру 16 , 2014
17 грудня від 9.00 до 16.00 у зв’язку з виконанням аварійно-ремонтних робіт буде відсутнє водопостачання в мікрорайоні Ружична на вулицях Кам’янецькій, Смотрицького, Верейського, Нагірній, Вітанова, Жукова. Адміністрація комунального підприємства “Хмельницькводоканал” сподівається на розуміння і просить вибачити за тимчасові незручності, спричинені проведенням необхідних робіт. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 […]

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930