Міська влада дбає про енергозбереження та енергоефективність

Україна входить до двадцятки країн, що споживають найбільше енергії в світі. Неефективне використання паливно-енергетичних ресурсів загрожує національним інтересам та безпеці держави, призводить до негативних економічних та складних геополітичних наслідків. При цьому економіка значною мірою залежить від імпортованих енергоносіїв. Тому для розв’язання цих гострих проблем вкрай необхідно зменшувати таку залежність, як на державному рівні так і безпосередньо в містах. Муніципалітети змушені шукати можливостей для підвищення ефективності використання енергії в будівлях освітнього та дошкільного навчально-виховного призначення, установах медичного забезпечення та інших соціальних об’єктах, житлових будинках.
Сьогодні влада міста приділяє значну увагу реалізації політики у сфері енергозабезпечення та енергозбереження, впровадженню енергоефективності у роботі комунальних підприємств міста.
Важливим питанням муніципальної політики є стимулювання до енергоефективного споживання в житловому секторі, саме багатоквартирними будинками та ОСББ.
Міською радою реалізується програма «Теплий дім». Рішенням двадцять п’ятої сесії від 12.06.2013 р. № 17 затверджено “Порядок співфінансування виконання робіт з капітального ремонту фасадів, дахів багатоквартирних житлових будинків з їх утепленням”. Порядком передбачено співфінансування з утеплення фасадів та дахів будинків в розмірі 50% за рахунок міського бюджету, а 50% – за рахунок власників житлових та нежитлових приміщень будинку.  З метою популяризації даного рішення ведеться роз’яснювальна  робота щодо утеплення будинків, розроблено інформаційні листки, які поширюються серед мешканців багатоквартирних будинків. На початку липня відбулася інформаційна нарада під керівництвом виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського з управителями будинків та керівниками ОСББ міста,  обговорювалися державні і міські програми підтримки щодо впровадження заходів для підвищення енергоефективності, доведено інформацію про механізм державної підтримки населення щодо компенсації від кредитування енергозберігаючих заходів.
alt15 липня 2015 року на сесії міської ради прийнята Програма часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на заходи з підвищення енергоефективності на 2015-2017 роки. Вона орієнтована на підвищення енергоефективності в житлово-комунальному господарстві та фінансової підтримки населення на впровадження енергоефективних заходів в житлових будинках шляхом здешевлення кредитних ресурсів за рахунок бюджетів відповідних рівнів.
Також важливим  напрямком є участь муніципалітету у національній та міжнародній політиці з енергозбереження та енергоефективності. Так у 2014 році  Хмельницька міська рада стала переможцем у конкурсному відборі міст-партнерів міжнародного проекту технічної допомоги Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) “Муніципальна енергетична реформа в Україні” (МЕР). В рамках проекту передбачено надання допомоги у розробці, впровадженні та моніторингу Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) міста Хмельницького, залученні фінансування міжнародних фінансових організацій для проектів з підвищення енергетичної ефективності.
В лютому 2015 року розпочалася робота з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» по розробці ПДСЕР, був створений Дорадчий комітет з питань сталого енергетичного розвитку міста Хмельницький, до складу якого ввійшли представники управлінь, відділів міської ради, комунальних підприємств, відповідальні за заходи з енергозбереження, депутати міської ради, науковці. В лютому та травні проведено  засідання Дорадчого комітету за участю консультантів проекту МЕР. Робочою групою від міської ради прийнято участь у трьох навчальних сесіях “Програми навчання фахівці комунальних підприємств та міських адміністрацій з питань розробки та впровадження Планів дій зі сталого енергетичного розвитку”.
15 липня 2015 року на сесії міської ради депутати підтримали своїм рішенням приєднатися до Європейської ініціативи  “Угода мерів”. Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти Угоди Мерів беруть на себе добровільні зобов’язання, випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 20%, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії (які будуть задекларовані у Плані дій сталого енергетичного розвитку міста). Як підписанти Угоди мерів місто  планує долучиться до проведення Днів сталої Енергії  та провести їх вересні, в рамках святкування Дня міста Хмельницького.
alt
Одним із ключових завдань політики енергозбереження є впровадження системи енергоменеджменту та здійснення контролю за щоденним споживанням енергоресурсів бюджетними закладами міста. На сьогоднішній день відділом енергозбереження та інвестиційної політики ведеться щоденний електронний моніторинг по 136 бюджетних установах, які мають лічильники обліку енергоносіїв.  Моніторинг дозволяє аналізувати щоденні витрати енергоносіїв бюджетними закладами та оперативно реагувати на аварійні випадки, своєчасно вживати заходів по їх усуненню. Впровадження у Хмельницькому системи моніторингу споживання енергоносіїв стало підґрунтям для більш активної реалізації енергозберігаючих заходів у бюджетних установах (заміна вікон на пластикові, ламп розжарювання на енергоефективні, утеплення будівель тощо) та зменшення споживання енергоносіїв. Так у 2013 році вдалося знизити витрати енергоресурсів по бюджетним закладам:  холодної води – на 15,0%; гарячої води – на 10,0%; теплової енергії  – на 5,0 %; газу – на 10%. В 2014 році було зменшено споживання енергоресурсів: тепла   – на 15 %; води  –   на 7,6 %; газу  –  на 45,6 %.
Крім проведення технічних та адміністративних заходів, велика увага приділяється інформаційно-роз’яснювальній роботі серед громадськості щодо ощадного споживання енергетичних ресурсів. З цією метою по місту розміщуються інформаційно-тематичні білборди з основними правилами енергоощадності для громадян міста, інформаційні плакати та листки  розповсюджуються в житлово-експлуатаційних конторах та міському комунальному транспорті.
За інформацією
відділу енергозбереження та інвестиційної політики
Хмельницької міської ради

 

Наступний допис

Чим багаті

Пт Лип 17 , 2015
Музей історії міста показав хмельничанам, чим багатий. Протягом двох місяців у закладі діятиме виставка художніх зібрань з фондів музею. У експозиції -50 живописних, графічних та іконописних робіт. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 Pin it 0 Share 0

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930