Під головуванням першого заступника міського голови Олександра Віннікова відбулося засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Члени виконкому в розширеному складі розглянули питання про підведення підсумків фінансово-господарської діяльності підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Хмельницького.
Інформуючи присутніх, директор департаменту економіки Хмельницької міської ради Олена Бохонська зазначила, що за підсумками фінансово-господарської діяльності у 2013 році комунальними підприємствами міста отримано 53 млн. грн. збитків (у 2012 р. фінансовий результат був позитивний – 36 млн. грн. прибутків, що стало можливим завдяки отриманню з державного бюджету різниці в тарифах у сумі 104,9 млн. грн.).
Прибутково спрацювали 24 підприємства із загальною сумою прибутків у розмірі 1,7 млн. грн. Найбільші прибутки отримали комунальне підприємство по будівництву, ремонту і експлуатації доріг – 320 тис. грн., житлово-експлуатаційні контори №6 – 247 тис. грн., №7 – 218 тис. грн., №5 – 200 тис. грн., комунальне підприємство “Технагляд” – 177 тис. грн., комунальна аптека “Віола” – 146 тис. грн., житлово-експлуатаційна контора №2 – 127 тис. грн.
Збитки отримали 12 підприємств, їх загальна сума склала 54,8 млн. грн. При цьому, 94% від загальної суми збитків отримали підприємства водо- та теплопостачання: міське комунальне підприємство “Хмельницьктеплокомуненерго” – збитки 30 млн. грн., комунальне підприємство “Південно-Західні тепломережі” – 12 млн. грн., міське комунальне підприємство “Хмельницькводоканал” – 9 млн. гривень. Від’ємний фінансовий результат зазначених підприємств спричинено недоотриманням з державного бюджету субвенції на погашення різниці між фактичними витратами на виробництво послуг та затвердженими тарифами для населення.
Показники фінансового результату в межах затверджених фінансових планів виконали 22 комунальних підприємства, 15 підприємств отримали результат гірший, ніж було передбачено планами.
В ході роботи також було проведено аналіз використання енергоносіїв комунальними підприємствами міста та встановлено, що необґрунтованих витрат не виявлено.
Витрати електроенергії на добування 1000 куб.м води по міському комунальному підприємству “Хмельницькводоканал” зменшились у порівнянні з 2012 роком на 10 відсотків.
Внаслідок проведеної міським комунальним підприємством “Міськсвітло” роботи із заміни ламп розжарювання використання електроенергії на одну світлоточку зменшилось в середньому майже на 3%.
Комунальним підприємством “Електротранс” зекономлено 120 тис.кВт/год. електроенергії.
Відповідаючи на запитання членів виконкому стосовно погашення заборгованості населення за спожиті комунальні послуги, начальник управління житлово-комунального господарства Віктор Чапайда зазначив, що претензійно-позовна робота проводиться постійно і на сьогодні до суду передано більше 340 заяв на суму 509 тис. грн. Серед житлово-експлуатаційних контор найбільша заборгованість ЖЕКу №2, найменша – ЖЕК№3.
Звітував перед присутніми і директор комунального підприємства “Спецкомунтранс” Владислав Кривенчук, який повідомив, що минулого року технічний парк підприємства оновився двома сміттєвозами, бульдозером, контейнерами для сміття та іншим. Із порушених питань цього напрямку міського господарства члени виконкому просили оптимізувати графік вивозу твердих побутових відходів у приватному секторі.
Ще одне підприємство, із діяльністю якого ознайомилися члени виконавчого комітету, – КП “Електротранс”. Директор Віктор Паламарчук коротко охарактеризував ситуацію та запевнив присутніх, що підприємство може випускати на лінію більшу кількість одиниць тролейбусів, але є проблема в кваліфікованих кадрах. Для її вирішення на підприємстві набирають навчальні групи для бажаючих стати водієм тролейбуса.
Підсумовуючи розгляд питання, Олександр Вінніков зокрема зазначив, що керівники комунальних підприємств мають більш відповідально ставитися до майна громади міста та максимально використовувати технічний та людський ресурс для того, щоб отримувати прибутки. Олександр Федорович висловив переконання, що в Хмельницькому для цього є всі передумови.
За результатом розгляду планового питання виконавчим комітетом затверджено низку конкретних заходів для удосконалення фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста. Зокрема вирішено, внести на розгляд сесії міської ради пропозицію щодо встановлення нормативів розподілу чистого прибутку, отриманого комунальними підприємствами за результатами роботи у 2013 році; управлінню житлово-комунального господарства щомісячно розглядати роботу житлово-експлуатаційних контор по погашенню населенням заборгованості з оплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та посилити контроль за дотриманням комунальними підприємствами фінансової дисципліни в частині своєчасної сплати податків, зборів, внесків та інших обов’язкових платежів, виплати заробітної плати та інше.
Члени виконавчого комітету підтримали зазначені пропозиції та проголосували за проект рішення. Також у звичному режимі обговорили та прийняли відповідні рішення з 60 питань порядку денного.