Сьогодні минає дванадцять років від дня трагічної загибелі колишнього міського голови Чекмана Михайла Костянтиновича та його дружини Галини Сергіївни. З цієї сумної нагоди керівники міста відвідали їх могили на міському кладовищі та вшанували світлу пам¢ять загиблих хвилиною мовчання.
Михайло Костянтинович від 1990 року, впродовж 12 років, стояв на чолі міста Хмельницького. Він керував містом у непростий час, коли фінансово-економічна ситуація в країні була надзвичайно важкою. Його далекоглядність, вміння аналізувати та передбачати дали можливість нашому місту вижити, створити десятки тисяч робочих місць, наповнювати бюджет, дали людям впевненість у завтрашньому дні. Саме завдячуючи його цілеспрямованості та наполегливості в обласному центрі закладено гарні можливості для подальшого розвитку міста.
Михайло Чекман багато зробив, щоб місто було комфортним для життя і ще мав багато гарних планів. Не судилося…
Багатьом поколінням хмельничан про Михайла Чекмана нагадуватимуть звершені ним добрі справи.
На вшанування світлої пам’яті про Михайла Костянтиновича його іменем названо загальноосвітню школу №13, яка побудована у мікрорайоні Лезневе за його ініціативи. Тут функціонує музей колишнього міського голови.
Центральний парк культури і відпочинку обласного центру також носить ім’я Михайла Чекмана.
Федеральний департамент поштової служби Франціїувічнив пам’ять про нього поштовою маркою під назвою “Михайло Чекман”, із зображенням першого мера Хмельницького. Щорічно цей департамент випускає три-п’ять марок, на яких зображені видатні фігури сьогодення. З них троє — французи, інші — іноземці. Першим політичним та громадським діячем сучасної України, якого відзначено таким чином, став Михайло Чекман.
У день 12-х роковин, 21 липня, представники міської влади та громадськості вшановують пам’ять про Михайла Костянтиновича: діляться спогадами про відомого земляка, відвідують кладовище, покладуть до його могили квіти…
Незаперечна істина – людина живе доти, допоки живе пам’ять про неї.