Аби уникнути харчових отруєнь

отруення

У літній період зростає ймовірність захворювання людей кишковими інфекціями. Щоб уникнути їх, насамперед, потрібно дотримуватись правил гігієни.

Управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та охорони праці міської ради, для попередження захворюваності серед хмельничан, нагадує правила колективної та особистої гігієни:
■ перед вживанням їжі мийте руки з милом; овочі, фрукти мийте проточною водою;
■ запобігайте забруднення харчових продуктів, не забувайте про їх термічну обробку;
■ не купуйте продукти харчування на стихійних ринках в осіб, які не мають санітарного дозволу на торгівлю та сумнівної якості;
■ розливне молоко обов’язково кип’ятіть;
■ користуйтесь водою тільки з перевірених джерел як для пиття так і для приготування їжі, миття посуду;
■ при перших же ознаках захворювання (пронос, блювота) звертайтеся за медичною допомогою.
Разом з тим, працівники управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради звертають увагу громадян на різновиди харчових отруєнь організму, пов’язаних із здатністю впливати лише на певні органи та системи організму людини:
ниркові та печінкові отрути, що порушують функцію цих органів (сполуки важких металів, токсини грибів);
■  кишково-шлункові отрути, які уражають стравохід, шлунок, кишечник.
Причини отруєнь:
отруєння недоброякісними харчовими продуктами або неправильним їх приготуванням, особливо значну долю складають отруєння недоброякісним алкоголем;
отруєння грибами;
медикаментами, які використовуються для лікування, однак у надмірних дозах проявляють токсичні властивості.
Загальні принципи профілактики харчових отруєнь:
■  будь-які сумніви щодо доброї якості харчових продуктів готових до
споживання, особливо консервованих, необхідно вирішувати на користь власного здоров’я і відмовлятися від їх споживання;
■  подібно правилам дорожнього руху, правила особистої гігієни при умові їх
суворого дотримання надійно зберігають життя сучасної людини від невидимої токсико-інфекційної небезпеки;
будь-який замінник (сурогат) алкоголю-потенційна отрута, тому вживання алкогольних напоїв сумнівного походження – це великий ризик для життя та здоров’я.
Потрібно пам’ятати, що під час приготування харчових продуктів необхідно суворо дотримуватись правил їх кулінарної обробки.
Нерідко, навіть при дотриманні всіх рекомендацій, виникають прикрі ситуації, які в подальшому спричиняють інфекційні кишкові недуги.
Одним із важких кишкових захворювань є Сальмонельоз – гостра інфекційна хвороба, яка спричиняється бактеріями з роду Salmonella, і супроводжується інтоксикацією.
Епідеміологічною особливістю сальмонельозу є раптовість і масовість захворювань та літня сезонність.
Джерела інфекції:
можуть бути тварини, птахи, люди, хворі на сальмонельоз або здорові
бактеріоносії;
нерідко інфікуються яйця птахів;
тварини можуть виділяти збудника з сечею, калом, молоком, слиною носовим слизом;
механічним переносником сальмонел можуть бути мухи.
Зараження у 96-98% випадках зв’язане із споживанням інфікованої їжі. В харчових продуктах, особливо в напівфабрикатах, сальмонели не лише зберігаються, але й швидко розмножуються. Контактно-побутовий шлях зараження спостерігається переважно серед дітей раннього віку. Інкубаційний період коливається від 2-6 год. до 2-3 днів.
Симптоми:
спостерігається загальна слабкість, головний біль, розлади сну;
■  з’являється біль у м’язах, підвищується температура;
■  у наступні години приєднуються нудота, блювання, біль у животі.
Блювота частіше багаторазова, на початку залишками їжі, а далі водяниста, зеленуватого кольору. Біль у животі гострий, постійний або переймистий. Пронос починається пізніше. Випорожнення рясні, кал смердючий, швидко стає водянистим, з домішками слизу і зеленуватим відтінком. Живіт здутий, болючий, бурчить. При легкому перебігу втрати рідини не перевищують 3% маси тіла, середньої важкості – від 4 до 6%, при важкому – 7-10%. Останній характеризується яскравою інтоксикацією. Якщо не надати допомогу, розвивається інфекційно-токсичний шок.
Лікування
Необхідно якомога раніше промити шлунок і кишки перевареною водою (краще ізотонічним розчином хлориду натрію), після чого ввести всередину сорбент (активоване вугілля, ентеросорб, ентеросгель) і дати тепле пиття. Для відновлення водно-сольової рівноваги призначають дозоване введення регідрону, гастроліту. Дорослому потрібно 2-3 л розчину, дитині – 50 мл на 1 кг маси тіла. При дуже важких формах, коли відзначається виражена інтоксикація, необхідна терміновагоспіталізація.

Наступний допис

Визначено кращих пожежників України

Пт Чер 19 , 2015
У Хмельницькому визначили кращих пожежників держави. Впродовж трьох  днів на території спортивного комплексу обласного аварійно-рятувального загону вирував чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту. Участь у ньому взяли майже три сотні спортсменів  із 27 команд. https://youtu.be/PhxDbEANXYM Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 Pin it 0 Share 0

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930