Вітаємо Хмельницький з Днем народження, а усіх хмельничан — з Днем міста. Відсьогодні про головні події розповідаємо вам у нашій новій студії. Перший випуск — святковий! Як місто відзначає свою 589-ту річницю
День: 26.09.2020
В осерді Хмельницького, при вході у сквер імені Тараса Шевченка відтепер — нова 3Д-фотозона. Тут почало битися велике серце, біля якого будь-хто — чи-то хмельничанин, чи-то гість міста — може зробити світлину. Триметровий арт-об’єкт — з бетону, пофарбований у білий та червоний кольори.
Пам’яті загиблих та подяка живим. У День міста презентували Книгу Почесних громадян Хмельницького. Вона складається із двох розділів. Один — про великих будівничих-творців нашого міста. Другий розділ присвячено загиблим у російсько-українській війні героям, які звання почесних отримали посмертно. Погортати книжку можуть усі охочі. Її збільшену копію розмістили біля мерії.
Офіційні урочистості до Дня міста відбулися просто неба на стадіоні “Поділля”. Під час церемонії нагородження вітали володарів міських премій і кращих за професіями. Почесні відзнаки “Воля та мужність” вручили 16-тьом учасникам російсько-української війни. А тринадцятеро хмельничан стали власниками сертифікатів на житло і ключів від нових квартир. Серед них — легкоатлетка […]
У святковий день вулицями міста курсують мистецький та музичний тролейбуси. На маршрути вони вийшли із самого ранку. В одному — виставка із 40 світлин учасників конкурсу “Хмельницький крізь об’єктив”. В іншому — хмельничан із Днем міста вітали юні оркестранти музичного коледжу імені Владислава Заремби.
Атлети з різних куточків України та Молдови взяли участь у відкритому турнірі міста Хмельницького з вільної боротьби, присвяченому пам’яті загиблих героїв АТО Павла Дияка та Руслана Присяжнюка. Сутички відбувалися у Гречанах просто неба. Наймолодшим спортсменам — дев’ять років.
У центрі міста сьогодні звучав “Проскурівський вальс”. Композицію рівно опівдні виконав муніципальний естрадно-духовий оркестр. Послухати пісню, яку називають гімном Хмельницького, зібралося близько сотні містян.
Поблизу кінотеатру імені Тараса Шевченка розташувалась Машина часу. Візуалізацію історичних будівель та пам’яток можна побачити на інтерактивному екрані, а також послухати історію міста трьома мовами. У чому унікальність незвичної конструкції — у сюжеті Аліни Косаревої.
Як і щороку, відзначати День міста почали із покладання квітів до пам’ятників. А спільна молитва за мир в Україні та процвітання Хмельницького відбулася біля Ангела Скорботи. Хвилиною мовчання згадали всіх полеглих хмельничан та вшанували пам’ять жертв авіакатастрофи, яка сталася напередодні у Харківській області.
Понад чотири сотні років у статусі міста, три офіційні зміни назви, пожежа, яка ледь не зруйнувала всі будівлі та славнозвісний базар, який створили з дозволу самого короля. Це все про наше місто – про Хмельницький, якому цьогоріч виповнюється 589 років. Якими місцями пишаються хмельничани, що приховує історія міста та як […]