Сьогодні святкуємо Міжнародний день сміху. Попри війну українці не припинили жартувати. Мережею ширяться меми та веселі відео. Добірку для покращення настрою пропонуємо переглянути і вам. Сміємося, значить не здаємося.
День: 01.04.2022
У Хмельницькому провели в останню путь майора Юрія Шевчука. Він захищав Україну з 2014-го. Кадровий офіцер у п’ятому поколінні загинув під час ракетного обстрілу Яворівського полігону, що на Львівщині, 13-го березня. Юрію Шевчуку було 40 років.
Гість — Ігор Байдак, краєзнавець, екскурсовод Один екскурсовод і три сотні слухачів. Рекордну кількість охочих пройтися головною пішохідною вулицею Хмельницького зібрав краєзнавець Ігор Байдак. І не лише здійснити прогулянку, а дізнатися цікаві і маловідомі факти про наш край. В обласному центрі тривають безкоштовні екскурсії для містян і вимушених переселенців. Про […]
Хмельничани, які безкоштовно приймають у своїх домівках вимушених переселенців, отримають часткову компенсацію за комірне. Її розмір становитиме майже 15 гривень за одну людину в день — це близько 450 гривень щомісяця. Заповнити заявку на отримання коштів можна за адресою вулиця Пилипчука, 3.
Народні артисти України та видатні митці світового рівня, які виїхали із зони бойових дій, знайшли прихисток у Хмельницькому. Тепер вони поновлюють свою музичну працю. Уже в неділю відбудеться авторський вечір відомого українського композитора Ігоря Щербакова. А у вівторок із творами Бетховена та Шопена виступить народний артист України Юрій Кот.
Дорослі волонтерять, малеча опановує ази нового для себе мистецтва. Війна додала роботи працівникам Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва. Окрім обслуговування читачів, у книгозбірні виготовляють і основу, і самі маскувальні сітки. А для маленьких хмельничан та діток-переселенців влаштовують цікаві майстер-класи. Днями мисткиня Оксана Мергут навчала малювати піском.
До “Кімнати казок” запрошують хмельничан та переселенців — як малечу, так і дорослих. Поринути у дива пропонує обласна бібліотека для дітей імені Шевченка. Тут відвідувачів познайомлять з роботизованими моделями Кота в чоботях, Колобка та інших популярних героїв. Заразом проведуть екскурсію книгозбірнею.
Знайшов домівку і отримав трендове ім’я. Хмельницька сім’я врятувала бездомного кота і назвала його Байрактаром. Нині у притулку, яким опікується громадська організація “Врятуй життя”, на нових господарів чекає ще двадцятеро пухнастиків.
Чотири підприємства “переїхали” на Хмельниччину із регіонів, де тривають бойові дії. Це виробництва, пов’язані з легкою та хімічною промисловістю, а також з обігом металоконструкцій. Ще 45 підприємств — в процесі релокації, повідомили в обласній військовій адміністрації.