Очно, у змішаній формі чи дистанційно. Першого вересня стартує навчальний рік. Повномасштабна війна поставила нові виклики перед освітянами. Як в умовах війни працюватимуть школи та садочки громади? Та яка старту навчання передувала підготовка, з’ясуємо сьогодні в ефірі програми “Влада і громада”. Гість студії заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак.

До телерадіокомпанії “Місто” знову завітали гості. Цього разу це діти, які відвідують “Простір дружній до дитини” від благодійного фонду “Карітас-Хмельницький”. Екскурсію телеканалом влаштували для дітей, як хмельничан, так і вимушених переселенців.

У Хмельницькому презентували простір для ветеранів та їх сімей “Плюс Плюс ++”. У його стінах психолог, юрист та кар’єрний консультант допомагатимуть військовим, які повернулись із зони бойових дій, адаптуватись до мирного життя. Організатори проєкту — благодійний фонд “Veteran Hub” та громадська організація “Інститут психосоматики і травматерапії”.

Шістнадцять тонн гуманітарної допомоги надіслали благодійники з Норвегії у Хмельницький. Вже 22 роки з комуною міста Молде співпрацює Християнська місія “Допомога”. Цього разу норвежці передали спецодяг для хмельницьких комунальників. Отримали й 18 функціональних ліжок та засоби реабілітації. А ще крафтові сири вартістю 10 тисяч євро для поранених військових.

Університет третього віку запрошує на навчання. Нині там діє 24 факультети. Серед них: хореографія, фітнес, вокальний та хоровий спів, фольклор, дизайн, правознавство. Приймають документи до середини вересня. Навчання безкоштовне для жителів Хмельницької громади та внутрішньо переміщених осіб віком від 60-ти років.

Напередодні нового навчального року освітяни та правоохоронці радять зібрати “тривожний рюкзак” для школярів та дошкільнят. Він повинен містити їжу, медикаменти, засоби гігієни та контактні дані. Наплічник не варто перевантажувати зайвими речами.

Хмельницький втратив ще одного Героя. Сьогодні провели в останню путь двадцятисемирічного Артура Круковського. Загинув чоловік 24 серпня, на День Незалежності, на Дніпропетровщині. Захищати Україну він пішов ще шість років тому. За словами рідних — припиняти відстоювати кордони нашої держави чоловік і не думав.

Про радянські й російські марки та відновлення української ідентичності — про те, що на часі! Відповів на важливі питання щодо боротьби з залишками тоталітарного режиму голова ГО “Декомунізація. Україна” Вадим Поздняков. Більше – у черговому випуску програми “Віч-на-віч”.

З першого вересня школи Хмельницької громади розпочнуть навчальний рік. Аби прийняти дітей у навчальних закладах, з міського бюджету виділили понад 15 мільйонів гривень на облаштування сховищ. Таким чином у Хмельницькому підготували укриття майже у всіх школах міста. А от садочків буде працювати тільки 34 із 54.

Об’єднання — шлях до Перемоги. Ефективна співпраця волонтерів та влади стала темою круглого столу у Хмельницькому міському територіальному центрі. Участь у ньому взяли представники міської влади, соціальних закладів, громадських та благодійних організацій.

У приміщенні Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва розгорнули благодійну виставку-продаж картин. На ній представлено 45 робіт художників Хмельниччини. Кошти від їх продажу митці спрямують на потреби Збройних сил України.

Пам’ятну дошку на честь колишнього редактора обласної газети “Подільські вісті” Йосипа Ядухи встановили у Хмельницькому. Заслужений журналіст України помер торік 8-го березня на 78-у році життя. Нині на фасаді видавництва, де багато років працював Йосип Ядуха, розмістили меморіальну дошку. Вшанувати пам’ять відомого хмельничанина прийшли його рідні, колеги і друзі.

Хмельничани живим коридором провели в останню путь Василя Романюка. Чоловік з перших днів повномастшабної війни пішов воювати за Україну. Загинув 17 серпня у Донецькій області. Тепер Герою навіки — 46. Поховали Василя Романюка на Алеї Слави, що у мікрорайоні Ракове.

День мого міста

Розрахуйтесь за тепло

Погода

Архів

Серпень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031