З початку повномасштабної війни до кінця листопада в Україні — понад сім тисяч зниклих безвісти. Нині діють безліч служб розшуку. Про головні з них на Хмельниччині — в новому випуску програми.
День: 08.12.2022
Велику новорічну програму для поціновувачів музики підготував Хмельницький академічний муніципальний естрадно-духовий оркестр. Сучасні українські колядки, серед яких і твори на воєнну тематику, виконуватимуть в обласній філармонії 20-го грудня о 18:00. Вхід вільний.
У Хмельницькому відбулася зустріч представників ОВА із благодійниками. Мета — скоординувати діяльність громадських організацій, аби допомогти тим, хто цього найбільше потребує. Нині на території нашої області проживають майже 100 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Проблеми, з якими зіштовхуються найчастіше — це пошук житла, роботи, доступ дітей до освіти.
Змагаються, аби зібрати кошти на автівку для військових. Мета — 4 тисячі доларів. У дитячо-юнацькій спортивній школі №3 ініціювали спортивно-благодійний проєкт. У його рамках мають намір провести кілька сімейних заходів цього і на початку наступного року. Першим влаштували змагання з футзалу
У Хмельницькому презентували автобіографічну кінострічку “Сильна”. Головна героїня — 25-річна Катерина Луцик. Військова медикиня за час своєї служби врятувала понад 200 життів. Нині працює в тилу. Очолює громадську організацію “Захист — об’єднання волонтерів”.
Хмельницький втратив ще одного Героя. В останню путь сьогодні провели Миколу Цвика. Він пішов на фронт добровольцем. Помер 2-го грудня. Похований Герой на кладовищі у мікрорайоні Ракове.
До Хмельницького завітав мандрівний кінофестиваль “Docudays UA”. Впродовж цього тижня містяни переглядають короткометражні стрічки, зняті після початку повномасштабного російського вторгнення. Кінофестиваль підіймає питання прав людини крізь призму війни.
У рамках проєкту “Ну, що там у вас?” з колегами з Рівного говоримо про неонатальний скриніг навонароджених. Від жовтня цього року комплексне обстеження немовлят проводять на 21 рідкісне захворювання, а не на 4, як раніше.
У Хмельницькому діє Центр психологічної підтримки освітян. Його розгорнули в одному з кабінетів Вищого професійного училища №11. Там фахівці проводять семінари та тренінги для викладачів, учнів, їхніх батьків, які потребують психологічної підтримки в умовах війни. Сьогодні там відбувся тренінг для директорів шкіл Хмельницького та представників влади.