Організація дозвілля молоді та дітей – один із важливих аспектів діяльності закладів клубного типу, спрямованих на духовне виховання людини, розвиток її здібностей та світогляду. Обсяги фінансування галузі, яка опікується молодіжною політикою у місті Хмельницькому за 2014 рік, склали близько 4,4 млн. грн., що на 195 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період 2013 року.
Протягом минулого року проведено 45 заходів на підтримку дітей та молоді, на які використано майже 261 тис. грн., з них на оздоровлення та відпочинок дітей понад 137 тис. грн. Впродовж року в заходах взяли участь близько 36 тисяч дітей та молоді. Для профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі управлінням молоді та спорту проведено 162 лекції, 82 бесіди, 128 тренінгових занять, 35 семінарів, 65 масових заходів, якими охоплено більше 10 тисяч молодих хмельничан.
Минулого року стабільно функціонували профільні заклади. Активна робота тривала у спортивно-культурному центрі «Плоскирів», де у 6 гуртках та секціях займаються 256 дітей та молоді, що на 101 особу більше, ніж у 2013 році. Від початку року в приміщенні СКЦ відбулось 32 заходи, з них 7 спортивних змагань, які відвідали 2748 учасників та глядачів. Серед найвагоміших – відкритий чемпіонат Хмельницької області з кікбоксінгу, спортивні змагання з Панкратіону до Дня Святого Валентина, козацькі забави з нагоди Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни «Козацькому роду – нема переводу!» тощо. Проведено капітальний ремонт футбольного поля, роздягалень, трибун та нежитлового приміщення (тир) СКЦ «Плоскирів» на 299,5 тис. грн.
Різноманітною і цікавою у 2014 році була діяльність Центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання. На заходи витрачено 25 тис. грн.,що на 12 тис. грн. більше ніж у 2013 році.Проведено 114 заходів, якими охоплено 4956 дітей. З них наймасовіші – театралізоване свято «Новорічна круговерть», конкурсно-розважальна програма «Новорічні пригоди», зустріч-спомин з ветеранами Великої Вітчизняної війни та учасниками війни, присвячений Дню захисника Вітчизни до Дня Незалежності України –конкурс малюнку на асфальті «Україна – серце моє», інформаційно-виховна програма «Перлина Поділля – Хмельницький», змагання з міні – футболу серед дворових команд, тощо.
На сьогодні в місті працюють 25 підліткових клуби за місцем проживання та 2 гуртка при НВК №2 та ЗОШ №25. З них 8 – бюджетних, 1- поєднує у собі бюджет та надання платних послуг, решта 15 – надають платні послуги.
У 2014 році охоплено гуртковою та секційною роботою 1,5 тис. чоловік за місцем проживання. Загалом у минулому році працювало 33 гуртка та секції. Для забезпечення наповнюваності гуртків та секцій педагогами постійно вивчається думка та бажання самих дітей щодо занять тим чи іншим видом діяльності. З урахуванням цього відкривались гуртки та секції нового спрямування. Так були створені гуртки оздоровчого напрямку «Азимут», карате-до (підлітковий клуб «Файтер»), декоративно-прикладного напрямку «Художня майстерня», сучасного танцю «Ірбіс», естрадного танцю «Фрістайл».
Впродовж 2014 року за бюджетні кошти проведено ремонти в чотирьох приміщеннях підліткових клубів за місцем проживання за адресами: вул. Соборна, 31, вул. Інститутська, 8, вул. Трудова, 17, вул. Лісогренівецька, 16/1 на загальну суму понад 291тис. грн.
Суттєво зміцнена в 2014 році матеріально-технічна база бюджетних клубів. Придбано за бюджетні кошти:2тенісні столи,9 базових тренажерних станцій «Стимул», 13 ігрових столів з настільного футболу та хоккею, 2 шведські стінки, 40 кв.м татамі на загальну суму майже 234 тис. грн.
Фахівцями Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надано 2595 індивідуальних консультацій з питань наркоманії, тютюнопаління, ВІЛ/СНІД, міжособистісних проблем, сімейних стосунків, юридичних консультацій тощо. Крім того проведено 162 лекції, 82 бесід, 128 тренінгових занять, 35 семінарів, 65 масових заходів та акцій, якими охоплено 10,3 тис. хмельничан. На спеціалізовану службу психологічної допомоги «Телефон Довіри» у 2014 році звернулось майже 7тис.осіб. Найбільша кількість звернень: із проблем стосунків – 1848, проблем здоров’я – 934,особистісних конфліктів – 880 звернень.
Працює спеціалізована служба «Консультативний пункт «Довіра» по роботі з наркозалежними, алкозалежними, ВІЛ-позитивними та їх родичами. Проводяться індивідуальні та групові консультації у СНІД-блоці інфекційної лікарні та наркодиспансері. Впродовж року проведено 20 групових та індивідуальних консультацій для 345 осіб, які перебувають на лікуванні у наркодиспансері. Психолог центру працює з неповнолітніми, які утримуються у слідчому ізоляторі відповідно до угоди про співпрацю між Центром та СІЗО. Протягом року надано індивідуальних та групових консультацій та проведено 21 тренінгове заняття (109 відвідувань). Проведено 37 презентаційних та лекційних занять «Клубу майбутніх наречених» для 1107 учнів та студентів середньо-спеціальних та вищих навчальних закладів.
На обліку Центру на 1 січня 2015 року перебувають 2431 сім’я, які потрапили в складні життєві обставини.
Під соціальним супроводом перебуває 48 сімей, де виховується 74 дитини. Станом на початок 2015 року під соціальним супроводженням перебуває 2 дитячих будинки сімейного типу та 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 22 прийомні дитини.
Управлінням молоді і спорту забезпечено оздоровлення та відпочинок дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Лише до дитячо-юнацького оздоровчого комплексу «Чайка» (Летичівський р-н) направлено 42 дитини (96,6 тис. грн. з міського бюджету).
До Українського державного центру «Молода гвардія» (м. Одеса) направлено 63 дитини за кошти державного бюджету (230,9 тис. грн.).