Наприкінці грудня 2021 року розроблено нове Положення про акредитацію освітньо-професійних програм для закладів фахової передвищої освіти. У новій процедурі акредитації застосовано сучасний європейський досвід. На відміну від попередніх акредитацій, які передбачали лише відповідність освітніх програм певним критеріям, сьогодні процес акредитації вимагає більшого: у стратегії розвитку закладу повинна бути врахована якість підготовки за освітніми програмами.
Закладено в Положення і максимальне полегшення процедури акредитації, надання закладу додаткових можливостей для вдосконалення діяльності й підвищення конкурентоспроможності.
Документи та матеріали на акредитацію подаються через сайт Служби за посиланням: https://sqe.gov.ua/diyalnist/akreditaciya/.
Акредитаційна справа за відповідною освітньо-професійною програмою розглядається на засіданні Акредитаційної комісії. До її складу входять представники Державної служби якості освіти України, закладів вищої та фахової передвищої освіти, представники роботодавців, студентства. Новація в тому, що визначено кількісний склад комісії – 25 членів, з яких 17 є представниками закладів вищої та фахової передвищої освіти.
З 18 січня 2022 року акредитуються освітньо-професійні програми закладів, які планують випуск до лютого 2022 року за новими, вперше започаткованими освітньо-професійними програмами в межах спеціальностей, та неакредитованими за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».
Закладам освіти, які планують випуск у червні 2022 року і не мають акредитації, рекомендовано подавати документи з березня 2022 року.
Процедура триває два місяці з моменту подання заяви до прийняття рішення.